100 km ultramaratonas kalnuose šeštadienį prasidėjo šiaurės vakarinėje Gansu provincijoje esančiame nacionaliniame parke. Tačiau praėjus vos kelioms valandoms po starto jos virto kova dėl išgyvenimo. Tarp uolų maždaug kilometro aukštyje bėgančius maratonininkus staiga užklupo galinga kruša, lijundra ir itin stiprus vėjas. Oro temperatūra ėmė akimirksniu kristi.
Varžybos buvo nedelsiant atšauktos, o gelbėti maratonininkų pasiųsta daugiau nei 700 gelbėtojų ir kariškių, apsirūpinusių šilumą fiksuojančiais dronais ir net radarais. Skelbiama, kad nelaimės metu žuvo 21-nas sportininkas, aštuoni buvo sužeisti. Tarp žuvusių ir vieno geriausių pasaulyje ultramaratoninkų Gedimino Griniaus kolega.
„Jis yra geras bėgikas, yra Honkongą ir laimėjęs, ir buvęs antras Honkongo 100 km bėgime. Yra turėjęs pergalių Kinijoje, tiek Europoje, tiek „worldwide“. Taigi, ta patirtis irgi negalėjo apsaugoti. Aišku, niekas nežino kas jam ten įvyko: ar nupūtė nuo uolos, ar jis nuslydo ir nukrito“, – pasakoja ultramaratonininkas G. Grinius.
Kinijos gelbėtojai paieškas tęsė visą naktį. Įvairius pasaulio kampelius keliaudamas po varžybas išmaišęs Gediminas Grinius pasakoja neseniai ir pats dalyvavęs 100 km „Four Sisters“ ultramaratono varžybose visai netoli nelaimės vietos.
Bėgimas vyko tuose pačiuose kalnuose. Pasak jo, didžiuliai temperatūrų svyravimai čia itin pavojingi. Tąkart mirčių išvengti pavyko tik stebuklo dėka.
„Mano minimose varžybose finišavo tik 4 dalyviai. Aš atbėgau tada trečias. Buvo žiauriai šalta, žiauriai karšta. Varžybos 100 km, prasidėjo naktis, sniegas. Panaši situacija kaip dabar. Bet varžybų organizatoriai greitai sureagavo tada ir varžybas nutraukė. Daugiau niekas nefinišavo, bet jie išsaugojo žmonių gyvybes“, – aiškino G. Grinius.
Kodėl šį savaitgalį įvykusios pražūtingos varžybos nebuvo nutrauktos stebisi daugelis. Pasak vietinės spaudos, apie artėjančią audra kalnuose buvo žinoma iš anksto.