Kinijoje yra pastebimi teigiami poslinkiai kovoje su virusu, naujų ligonių skaičius mažėja, ir žmonės palaipsniui yra grąžinami į savo kasdienį gyvenimą. Eksperto teigimu, valdžia ir toliau taiko pakankamai griežtas priemones stabdyti koronavirusą.
Tačiau jis pažymėjo, kad pagrindinė grėsmė dar nepraėjo, nes nėra įrodymų, kad viruso gebėjimas plisti ar užkrėsti sumažėjo, cituojamas ekspertas „RIA Novosti“. Per anksti patikėjus pergale prieš virusą, ir žmonėms grįžus prie įprastinės veiklos, šis gali smogti iš naujo.
Paskutiniais duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje jau viršijo 96 tūkst., nuo viruso sukeltų komplikacijų mirė daugiau nei 3,2 tūkst. žmonių, pasveiko 54 tūkst. Užkrėtimų atvejai užfiksuoti beveik 80 pasaulio šalių. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) neseniai paskelbė aukščiausią pavojaus lygį dėl Covid-19 plėtros visame pasaulyje.
Koronavirusas pasikeitė: išskyrė du tipus
Koranavirusas išsivystė į du pagrindinius tipus, kurie skiriasi savo sklaidos greičiais ir geografiniu pasiskirstymu, rašoma šią savaitę paskelbtame „National Science Review“ tyrime.
Jie aptiko vieną viruso tipą, pavadintą „L tipu“, labiau išplitusį už kitą, „S tipą“, kuris yra labiau užkrečiamas. Jie taip pat nustatė, kad „L tipas“ išsivystė iš „S tipo“, ir buvo labiau išplitęs Uhane dar iki sausio 7-osios, pačios viruso epidemijos pradžios.
Mokslininkų manymu, netrukus po to, kai gruodį buvo aptikta viruso epidemija, žmonių veiksmai galėjo pakeisti kiekvieno iš tipų paplitimą. Tyrimo autorių nuomone, tai leido pasiekti drastiškos priemonės, kurių metu buvo faktiškai uždaryti miestai, platinantys „L tipo“ virusą.