Viename Vokietijoje paukštyne atliktas tyrimas dar 2010 m. kovą parodė, kad pašarai užteršti dioksinu, informuoja BBC.
Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino žemės ūkio ministerija teigia, kad pašarų gamintoja „Harles & Jentzsch“ turėjo paskelbti šiuos duomenis daug anksčiau.
Maždaug 4,7 tūkst. paukštynų Vokietijoje uždaryti po to, kai buvo rasti dideli kiekiai dioksinu užterštų pašarų.
Oficialūs pareigūnai teigia, kad dioksino kiekis pašaruose yra nekenksmingas žmonėms, o paukštynai uždaryti tik imantis atsargumo priemonių.
Iš pradžių buvo teigiama, kad kiaušiniai nebuvo išvežti iš Vokietijos, tačiau dabar paaiškėjo, kad jie buvo eksportuoti į Olandiją ir Didžiąją Britaniją.
Penktadienį Pietų Korėja sustabdė kiaulienos ir vištienos importą iš Vokietijos, nes baiminasi galimos šios šalies produktų grėsmės šalies vartotojams.
Kaip jau skelbta, Žemutinės Saksonijos, Šiaurės Reino-Vestfalijos ir Šlėzvigo-Holšteino žemėse Vokietijos vakaruose laikinai uždaryti paukštynai ir kiaulių fermos. Daugiau nei tūkstančiui Vokietijos paukštynų ir kiaulių fermų pirmadienį uždrausta pardavinėti savo produkciją.
Pirminiais duomenimis, dioksinai pašaruose galėjo atsirasti į juos įmaišius augalinės kilmės riebalų (riebiųjų rūgščių), kuriuose dioksino kiekis viršijo leistinas normas. Manoma, kad pašarų gamybos procese buvo panaudoti ne pašarams, o biodyzelinui skirti augalinės kilmės riebalai.
Privačios laboratorijos mėginys, paimtas iš Vokietijos paukštyno, 2010 m. kovo 19 d. parodė, kad rastas dioksino kiekis daugiau nei dvigubai viršija leistiną normą.
Sveikatos apsaugos pareigūnai apie tai sužinojo tik 2010 m. gruodžio 27 d. Vokietijos žemės ūkio ministerija neatsakė, kokių padarinių galėjo turėti toks delsimas.
Šios problemos mastas paaiškėjo tik šios savaitės pradžioje, kai Vokietijos pareigūnai paskelbė, kad buvo užteršta 3 tūkst. tonų pašarų.