„Kariuomenė turi permąstyti savo požiūrį, nes tai, ką girdime, nėra normalu. Negali šalis kariauti su 54-erių šturmuotojais. Gydymą praėję kariai kalba – pilni sporto klubai 25-ių „kačiokų“ ir „ambalų“, kurie galėtų pakeisti mus – 54-erių šturmuotojus, kodėl taip vyksta?“ – „Focus“ cituojamas S. Leščenka.
Mobilizacija susiduria su problemomis, bet Ukrainos valdžia tikina: tokių nėra daug
Ukrainoje pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta kalbos ir iš oficialių šalies vadovų ar fronte esančių karininkų apie stringančią mobilizaciją šalyje.
BBC turimais duomenimis, nuo 2022-aisiais prasidėjusio karo pradžios nelegaliai sieną su Rumunija, Moldova, Lenkija, Vengrija ir Slovakija kirto apie 20 tūkst. ukrainiečių vyrų. Dar apie 21 tūkst. ukrainiečių buvo pagauti bandantys nelegaliai kirsti sieną.
V. Zelenskis pripažino, jog šalyje nuo 2022-ųjų vasario „dešimteriopai“ išaugo atleidimo nuo tarnybos atvejų dėl sveikatos problemų. Ukrainos medicininės karinės komisijos priimtus sprendimus jis pavadino korupciniais.
Tiesa, Ukrainos prezidentūros atstovas Fediras Veniclavskis neįžvelgė šių 40 tūkst. bandžiusių ar sėkmingai pabėgusių nuo mobilizacijos vyrų problemos. „Tų, kurie bando išvengti mobilizacijos, yra apie 1–5proc.“, – aiškino jis.
Planuojami pokyčiai mobilizacijos tvarkoje
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas „The Guardian“ pasakojo, kad valdžia nusiteikusi pakeisti mobilizacijos tvarką šalyje. Apie naujus pokyčius bus paskelbta jau šią savaitę.
Jo teigimu, Ukraina planuoja naudotis privačiomis rekrutų paieškos bendrovėmis, o tai turėtų pagerinti tikslinės mobilizacijos planų įgyvendinimą ir šauktinių papildymą. Tuo pačiu, žadama, kad šių kampanijų metu mobilizuotiesiems bus pateikiami siūlymai, atitinkantys jų įgūdžius ir kompetencijos, o ne „šiaip siuntimas į frontą“.
„Kai kurie žmonės bijo, bijo mirti, bijo šaudyti, tačiau tai nereiškia, kad jie negali būti įtraukti į kitokias veiklos rūšis… Dabar mes turime naują ministrą su nauju požiūriu“, – paaiškino O. Danilovas.
.