• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje teigiama, kad tik keturios pramonės šakos Europos regione kasmet sukelia 2,7 mln. mirčių. Svarbioje ataskaitoje teigiama, kad tabako, itin apdoroto maisto (UPF), iškastinio kuro ir alkoholio pramonės šakos „visiškai arba iš dalies atsakingos“ už beveik ketvirtadalį visų mirčių regione, skelbia portalas „Euronews“.

Naujoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje teigiama, kad tik keturios pramonės šakos Europos regione kasmet sukelia 2,7 mln. mirčių. Svarbioje ataskaitoje teigiama, kad tabako, itin apdoroto maisto (UPF), iškastinio kuro ir alkoholio pramonės šakos „visiškai arba iš dalies atsakingos“ už beveik ketvirtadalį visų mirčių regione, skelbia portalas „Euronews“.

REKLAMA

„Keturios pramonės šakos kasdien mūsų regione nužudo mažiausiai 7 tūkst. žmonių. Tie patys stambūs komerciniai subjektai blokuoja reguliavimą, kuris apsaugotų visuomenę nuo kenksmingų produktų ir rinkodaros ir apsaugotų sveikatos politiką nuo pramonės kišimosi“, – teigė PSO Europos regiono direktorius daktaras Hansas Kluge.

Europoje parduodamų sveikatai kenksmingų produktų problema

Ataskaitoje išsamiai aprašoma, kaip šios pramonės šakos naudoja rinkodaros taktiką, kad padidintų pelną visuomenės sveikatos sąskaita, plačiai užsipuldamos komercines pramonės šakas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pramonės šakos naudojasi panašia formule, siekdamos gauti kuo didesnį pelną, padidinti rinkos galią ir sukurti kuo geresnę aplinką, kurioje galėtų toliau augti, o bandymai kontroliuoti jų neigiamą poveikį sveikatai yra kvestionuojami“, – teigiama ataskaitoje.

REKLAMA

PSO Europoje ragina griežčiau reglamentuoti, kaip parduodami sveikatai kenksmingi produktai, užkirsti kelią interesų konfliktams ir spręsti monopolijų problemas.

Kaip komercinės pramonės šakos veikia sveikatą

Ataskaitos duomenimis, tabakas regione kasmet sukelia 1,1 mln. mirčių, o alkoholis – daugiau kaip 420 tūkst.

Ataskaitoje teigiama, kad dėl iškastinio kuro regione kasmet miršta daugiau kaip pusė milijono žmonių, o dėl mitybos, kurioje daug perdirbtos mėsos, druskos, saldžiųjų gėrimų ir riebalų, regione kasmet miršta apie 390 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

PSO teigė, kad komerciniai subjektai siekia daryti įtaką politikai, prisistato kaip „pagrindiniai vyriausybių partneriai sprendžiant su jų produktais susijusią žalą sveikatai“ ir bando nukreipti dėmesį nuo savo produktų žalos.

Vienas iš ataskaitoje minimų pavyzdžių – tabako kompanija „Philip Morris International“, dovanojanti ventiliatorius COVID-19 padariniams likviduoti.

Kitame atvejo tyrime ataskaitoje išsamiai aprašoma, kaip pramonės atstovai naudojo ryšių su visuomene kampaniją, kad pasipriešintų cukrumi saldintų gėrimų mokesčiui Estijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pramonės taktika apima pažeidžiamų žmonių išnaudojimą taikant tikslines rinkodaros strategijas, vartotojų klaidinimą ir melagingus teiginius apie savo produktų naudą ar jų ekologiškumą“, – pridūrė H. Kluge.

Vis dar stengiamasi nepakankamai

Ataskaitą pristatęs Belgijos ministro pirmininko pavaduotojas ir sveikatos apsaugos ministras Frankas Vandenbroucke‘as sakė: „Mūsų dabartinės pastangos vis dar nepakankamos reguliuojant sveikatai žalingą komercinės veiklos subjektų, ypač sveikatai kenkiančių pramonės šakų, veiklą“.

REKLAMA

„Raginu visus naujai išrinktus Europos Parlamento narius ir politikos formuotojus pripažinti šios problemos mastą ir toli siekiančią pramonės praktikos įtaką visuomenės sveikatai ir mūsų demokratiniams procesams“, – pridūrė jis.

Reaguodama į ataskaitą, Rebeca Fernandez, Europos maisto ir gėrimų pramonei atstovaujančios organizacijos „FoodDrinkEurope“, kuri buvo konkrečiai paminėta skyriuje apie cukrumi saldintus gėrimus, mokslo direktorė, teigė, kad „perdirbtų maisto produktų vartojimo siejimas su tabako ir iškastinio kuro pramone yra neatsakingas ir piktinančiai klaidinantis“.

„Mums visiems reikia maisto – ir mums visiems reikia perdirbto maisto“, – pridūrė ji, sakydama, kad PSO ataskaitoje nenurodyta, jog „nėra sutartos itin perdirbto maisto apibrėžties“.

tai kodel neskelbiama PLANdemija, kodel neisimamos cigaretes is prekybos, kodel neblokuojami keliai??? Juk del gripo uzvadinto korona poros mirciu visiems laisves neteisetai varze
Kodėl neįvardintos elektroninės cigaretės? Kodėl net nėra privaloma nurodyti užpildo sudėties ant pakuotės? Kodėl nėra skelbiama, kokiomis medžiagomis teršia orą veipinantieji? Ar todėl, kad garų nuodingesnė negu purškiamų insekticidų, pvz., kobros ir dichlofoso kartu? Jei alkoholio vartojimas kenkia tik jį vartojančiam, kurio poelgius dar yra galimybė kontroliuoti, užterštu oru daugiabučiuose priversti kvėpuoti visi be galimybės rinktis. Jei miręs žmogus be smurto žymių, turėtų būti tiriama ir oro tarša, nes jis gali būti tiesiog nunuodytas į orą patekusiais nuodais.
kodėl nedaroma nerūkymo plandemija?, koronos tai sugebėjo iš visų tyčiotis, o čia nuodus toliau leidžia vartoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų