Kūnai automobilių aikštelėje suguldyti eilėmis ant žemės, o prie ligoninės morgo šaldytuvo lavonai sukrauti trim aukštais.
Ne ką geresnė padėtis ir intensyviosios terapijos skyriuje – čia sužeistieji guli koridoriuose.
Ligoninės slaugos skyriaus vedėja Nasera Bolbola skaičiuoja, kad kuro, kuris naudojamas deguonies įrangos kūdikiams veikimui palaikyti, liko tik keturioms dienoms.
Tada „per penkias minutes įvyks katastrofa“, sako ji.
Primename, kad Izraelis paskelbė Gazos Ruožui totalią blokadą – teritorijai, kurioje gyvena apie 2 mln. žmonių, buvo atjungtas vandens, elektros tiekimas.
„Esu emociškai ir fiziškai išsekusi. Tiesiog turiu sulaikyti save nuo minčių apie tai, kad bus dar blogiau“, – sako Šifos ligoninės slaugytoja Abu Elias Shobaki.
„Kūnų maišai prasidėjo ir vis keliavo ir keliavo, o dabar tai – kapinės“, – apie ligoninės automobilių aikštelę pasakoja ji.
Izraeliui šeštą dieną iš eilės bombarduojant „Hamas“ taikinius, žuvusiųjų Gazos Ruože skaičius ketvirtadienį išaugo iki 1,2 tūkst., pranešė šios palestiniečių teritorijos sveikatos apsaugos ministerija.
„Žuvusiųjų skaičius išaugo iki maždaug 1 200, o sužeistųjų – iki maždaug 5 600“, – sakė Gazos Ruožo sveikatos ministerijos atstovas spaudai.
Karas Izraelyje prasidėjo šeštadienį, kai „Hamas“ netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.