• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2018-aisiais analitinis centras „RAND Corporation“ atskleidė, kad du trečdaliai JAV karių kenčia dėl antsvorio ir net nutukimo – bent jau vertinant pagal kariuomenės standartus. JAV kariuomenėje yra stebimas karių KMI.

2018-aisiais analitinis centras „RAND Corporation“ atskleidė, kad du trečdaliai JAV karių kenčia dėl antsvorio ir net nutukimo – bent jau vertinant pagal kariuomenės standartus. JAV kariuomenėje yra stebimas karių KMI.

REKLAMA

Maža to, norinčių tarnauti skaičius šalyje mažėja.

JAV: vidaus priešas

2017-aisiais tarp jaunų žmonių nuo 16 iki 24 metų, pagrindinės šauktinių amžiaus grupės, tik 11 proc. išsakė norą stoti į kariuomenę. Bene kas trečias iš jų sulaukė „nepriimtas“ dėl pernelyg aukšto kūno masės indekso.

Pasak atsargos generolo-majoro Jeffrey Phillipso, JAV kariuomenė kasmet išleidžia daugiau nei 1,5 mlrd. dolerių gydyti dėl nutukimo kenčiančius karius ir juos pakeisti turinčių asmenų paieškai.

Kinija: nekokybiška mityba ir masturbacija

Kinijos kariuomenės oficialusis leidinys tuo metu įvardija kitas problemas: pernelyg nekokybiškas maistas ir masturbacija.

REKLAMA
REKLAMA

Prasta mityba, nejudrus gyvenimo būdas ir savęs tenkinimas – būtent tokias priežastis įvardijo Kinijos kariuomenė kaip pagrindines priežastis neatitikti fizinio pasiruošimo reikalavimų.

REKLAMA

„Tai susiję su daug laiko užimančiu sėdėjimu prie kompiuterio, dažnos masturbacijos ir nepakankamo fizinio aktyvumo“, – tikinama atskleistoje medžiagoje.

Nepaisant supaprastintų reikalavimų šauktiniams, 2017-aisiais ne mažiau nei 20 proc. naujokų turėjo palikti kariuomenę dėl pernelyg didelio svorio. Kai kurie kariai negalėjo įveikti nė 5 kilometrų bėgimo nelygaus reljefo vietovėmis.

Iranas: antsvoris

„Globalfirepower.org“ tinklapio, kuris specializuojasi gynybos temomis, duomenimis, Irano kariuomenė turi beveik pusę milijono karių.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, anot „BMC Public Health“ mokslinių tyrimų žurnalo, net 13 proc. karių kenčia dėl nutukimo ir 41 proc. – per didelio svorio.

Didžioji Britanija: kenksmingi saldumynai

Praėjusių metų lapkritį britų žiniasklaida choru trimitavo apie pernelyg didelį karių svorį. Ją pasiekė informacija, kad didžiausias kariuomenės dalinys Šiaurės Anglijoje – Katerike, atsidūrė po padidinamuoju kariuomenės vadovybės stiklu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirma paaiškėjo, kad kariams buvo uždrausta vaikščioti užkandžiauti į vietinę „Gregg’s“ kavinę, garsėjančioje savo miltiniais gaminiais.

Tuomet žiniasklaida ir sužinojo apie kariuomenės vadovybės nerimą dėl Didžiosios Britanijos gynėjų, valgančių įvairiausius skanėstus, būklės.

Tuo pat metu paviešinti duomenys rodo, kad beveik 10 proc. karių kenčia dėl nutukimo.

Britų kariuomenė dėl to patiria ženklių finansinių išlaidų. BBC cituojamas vienas Lordų rūmų narys, nerimaujantis, kad dėl pernelyg daug sveriančių karių netrukus teks perdarinėti katapultavimo krėslus lėktuvuose ir povandeninių laivų avarinius liukus.

REKLAMA

Indija: bausmės už nutukimą

2016-aisiais atlikto tyrimo duomenimis, trečdalis indų karių turėjo antsvorio.

Praėjusių metų balandį vietos kariuomenėje buvo įvestos griežtos taisyklės, nukreiptos į kovą su nutukimu. Pavyzdžiui, dabar kariams su antsvoriu nebus suteikiamas paaukštinimas ir suteikiamas paskyrimas į diplomatines misijas.

Ateityje planuojama atlikti neplanuotus ir atsitiktinius patikrinimus, o taip pat bausti tuos, kurie sveria daugiau nei 10 proc. nuo normos.

REKLAMA

„Mes nenorime, kad mūsų vyrai kęstų nuo ligų, iššauktų nutukimo. Maža to, tokie kariai blogai veikia kariuomenės efektyvumą karo lauko sąlygomis“, – pažymėjo vienas indų karininkas leidiniui „India Today“.

Ispanija: atsegti marškiniai ir antsvoris

„La Legion“, žymus elitinis ispanų pėstininkų pulkas praėjusiais metais pateko į žiniasklaidos puslapius ne tik dėl atlapų marškinių, kuriuos nešioja ten tarnaujantys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privalomo trijų tūkstančių karių KMI patikrinimo metu paaiškėjo, kad 6 proc. jų kenčia nuo nutukimo. Jiems teko paskirti specialią dietą.

PAR: kelia grėsmę šalies karinei gynybai

Paskutiniais Pietų Afrikos Respublikos kariuomenės duomenimis, apie 10 proc. karių kenčia nuo nutukimo. Ekspertai pabrėžia, tai tai gali kelti grėsmę šalies kariniam pasirengimui.

„Iš reguliarios kariuomenės, kurią sudaro 76 tūkst. vyrų ir moterų, mediciniškai tarnybai tinka vos 10 proc. Tai reiškia, kad, įskaitant rotaciją ir būtinybę apmokyti personalą, nuolatinėms reikmėms galima pasitelkti ne daugiau nei 2 tūkst. žmonių“, – „Daily Maverick“ portale cituojamas „Brenthurst Foundation“ vadovas Gregas Millsas.

REKLAMA

Meksika: privesti išeiti

Kovodama su nutukimu kariuomenėje Meksikos valdžia 2015-aisiais anksčiau laiko į rezervą pervedė daugiau nei 1300 karių ir dar mažiausiai 12 tūkst. liepė numesti svorio ir įgauti fizinę formą.

Tais pačiais metais paviešintoje Ekonominio bendradarbiavimo ir vystymosi organizacijos ataskaitoje, iš 35 šalių Meksika užėmė 2-ąją vietą pagal nutukusių žmonių skaičių (32,4 proc.). Aplenkė ją tik JAV (38,2 proc.).

REKLAMA

Rusija: atleidimas

Rusijoje ypač nutukusiems kariams gresia pašalinimas iš tarnybos. Žiniasklaida 2017-aisiais skelbė, kad ketvirto lygio nutukimą turinčius karius yra siūloma atleisti, o trečiojo lygio karius – perkelti į atitinkamas pareigas kur nors toliau priešakinių linijų.

Tačiau oficialios statistikos apie tai, kiek žmonių buvo pagal tai atleista ir ar buvo išvis, nėra, rašoma BBC.

Kodėl nutukimas yra didelė problema?

Dėl taikomų fizinio pasirengimo treniruočių kariai privalo būti geresnės formos, negu statistiniai piliečiai. Tačiau pasitaiko itin daug atvejų, kuomet šis principas tiesiog nesuveikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot kai kurių mokslo tyrimų, kariai dažniau atsiduria stresinėse ir pavojingose gyvybei situacijose, yra nuolat pervargę ir neišsimiegoję, ir visi šie faktoriai priveda prie prastos mitybos.

Kaip ten bebūtų, visų šalių kariuomenės vadovybė supranta, kad karių antsvoris ne tik blogina jų fizines galimybes prireikus ginklu vykdyti nurodymus, tačiau ir kainuoja nemažai lėšų, kai bandoma išspręsti šią problemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų