Tėvai vaikams sako, kad Kalėdų Senelis aplenks jų namus, grasina, jog šiais metais jis atims žaislus arba neduos vaikams dovanų.
Mičigano sveikatos universiteto vaikų ligoninės nacionalinės apklausos duomenimis, šią taktiką labiausiai linkę naudoti tėvai, kurių vaikai yra nuo trejų iki penkerių metų amžiaus.
„Drausmė padeda mažiems vaikams sužinoti, koks elgesys yra saugus ir tinkamas, ir gali būti labai svarbi padedant jiems išmokti atskirti, kas yra gerai, o kas blogai“, – sakė viena iš apklausos vadovių Susan Woolford.
„Tačiau grasinimai pakerta pasitikėjimą ir patikimumą, todėl paprastai nėra veiksmingi“, – pridūrė ji.
Apklausos rezultatai
Apklausa buvo atlikta rugpjūčio mėn. ir pagrįsta 725 tėvų, turinčių bent vieną vaiką nuo vienerių iki penkerių metų, atsakymais.
Apklausoje daugelis tėvų pripažino, kad jiems sunku nuosekliai drausminti savo vaikus. Beveik ketvirtadalis tėvų teigė, kad taip būna dėl susierzinimo ar nuovargio.
„Svarbu, kad tėvai iš anksto suplanuotų drausminimo strategijas ir jas suderintų, kad būtų galima suprasti lūkesčius ir išvengti dviprasmiškų signalų apie ribas“, – teigė S. Woolford.
Maždaug du penktadaliai tėvų teigė, kad jų drausminimo strategijos veiksmingos.
Vienas iš aštuonių tėvų sakė, kad nesvarstė savo drausminimo strategijų, o mažiau nei penktadalis tėvų drausmės klausimus aptarė su sveikatos priežiūros darbuotojais.
S. Woolford pabrėžė, kad drausminimo strategijos vaikams turėtų būti taikomos atsižvelgiant į jų amžių ir raidos lygį.
„Tėvai turėtų vengti pagundos pasikliauti taktikomis, kurios gali padėti tik trumpą laiką, nes jos vėliau gali turėti neigiamų pasekmių“, – sakė ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!