Knygos autorius pažymėjo, kad dabartinis „Nord Stream“ direktorius Matthias Warnigas Rytų Vokietijoje buvo Stasi agentu ir slaptu agentu Vakarų Vokietijoje. Lenkijos radijas primena, kad Rusijos „Gazprom“ kontroliuojantis Vladimiras Putinas taip pat buvo KGB agentu. Žurnalistas priminė, kad buvę KGB agentai, tuomet užėmę taip vadinamų smogikų pareigas, dabar užima aukštas pareigas V. Putino administracijos aparate ir „Gazprom“. Penki iš šešių „Gazprom“ vadovų buvo KGB agentais. J. Hovsgaardas taip pat pažymėjo, kad nepaisant pasikeitusios situacijos pasaulyje, lyginant su 2009 metais, Putino sistema išlieka tokia pat, kokia ir anksčiau, ji nesikeičia. Todėl „Nord Stream“ ir „Gazprom“ ir toliau naudojasi grasinimais valstybėms bei apdovanoja kai kuriuos asmenis ženkliomis aukomis, kad išgautų leidimą eilinei dujotekio šakos statybai.
„Vakarų požiūriu, 2009-ųjų V. Putinas ir Rusija buvo įprastais partneriais. Kuomet tokios šalys, kaip Lenkija ir Ukraina ar Baltijos šalys nuolat perspėjo Europą dėl V. Putino ketinimų, kad jis naudojasi dujomis, kaip politikos ginklu, labai nedaug Vakarų lyderių kreipė į tai dėmesį“, – aiškina žurnalistas.
Savo knygoje jis paviešino duomenis, gautus diplomatiniais kanalais, ir dokumentus, kurie liudiją apie pasekmes sutikus vystyti rusų projektą. „Tokioms šalims, kaip Danija, danų bendrovių prieiga prie Rusijos rinkos buvo svarbesnė, negu Ukrainos stabilumas. Šiandien politikai geriau suvokia šią problemą, tačiau kaip atsakyti Putinui, kuomet jie dar 2010 metais turėjo su juo bendrų reikalų? Tai yra problema“, – pažymėjo J. Hovsgaardas.
Danų žurnalistas mano, kad buvę KGB ir Stasi agentai, bendradarbiaujant buvusiam Vokietijos kancleriui Gerhardui Schroderiui, turi prieigą prie asmenų, priimančių sprendimus Danijoje, Švedijoje ir Suomijoje, ir naudojasi šiais kontaktais.