„Priežastys, dėl kurių iš šios šeimos buvo paimti vaikai, yra rimtos, tačiau tai nėra pagrindas galutinai atimti teisę iš motinos ir močiutės auklėti savo vaikus“, – aiškina P. Astachovas. Jis pažymėjo, kad socialinės tarnybos „jau dirba šios šeimos atstatymo klausimu“.
Savo „Instagram“ paskyroje Rusijos prezidento vaikų teisių apsaugos ombudsmenas pranešė, kad vaikai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis. „Įvesti tvarką bute, išvežti visas šiukšles ir lūženas, išvalyti purvą ir kačių ekskrementus (bute – daugiau nei 20 kačių), išnaikinti tarakonus, kandis, vorus, nuo purvo sluoksnio išplauti grindis, sienas, langus – tai yra elementaru ir nereikalauja pinigų. Tai nėra skurdas, tai yra apsileidimas ir tingumas“, – rašo P. Astachovas. Vaikų teisių apsaugos tarnyba savo veiksmus motyvavo tuo, kad vaikams namuose nėra sudaromos sąlygos augti.
Visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas: vieni palaiko vaikų teisių apsaugos tarnybą, kiti sako, kad tokiu atveju reikia atimti vaikus iš daugelio kaimo gyventojų.
Apie tai, kad du berniukai – 6 ir 12 metų iš šeimos buvo atimti vasario mėnesį dėl to, jog bute buvo daug kačių, šią savaitę pranešė žmogaus teisių centre „Ivan Čaj“. Be to, valdžios institucijoms nepatiko tai, kad namuose nėra televizoriaus, sulūžęs kranas, o taip pat tai, kad vienam iš berniukų yra skirtas namų mokymas, o kitas nelanko darželio. Jų motinai Jelena Korobovaja, kuri dirba repetitore, pagrasino atimti teisę auginti vaikus, o du jos sūnus išsiuntė į prieglaudą. Valdžios kontrolės šeima susilaukė dėl neapsikentusių kaimynų skundo.
„Juvenalinė justicija“ - lietuvių kalboje nevartojamas žodžių junginys, kuris yra Rusijoje sukurto „juvenalnaja justicija“ anglų vertinio skolinys. Lietuvoje „juvenalinės justicijos“ tema buvo aktyvuota 2013-2014 metais, kai visuomenėje buvo paskleistos iš Rusijos atėjusios idėjos dėl Norvegijoje, remiantis tariamai niekuo nepamatuotais požymiais, atiminėjamų vaikų. Šį terminą taip pat labai pamėgo prorusiškos propagandos platintojai Lietuvoje.