Šimtai tūkstančių protestuotojų, reikalaujančių Bangladešo ministrės pirmininkės Sheikh Hasinos atsistatydinimo, sekmadienį susirėmė su vyriausybę palaikančiais demonstrantais.Tai buvo viena iš daugiausia aukų pareikalavusi diena nuo to laiko, kai kilo protestai.
„Šokiruojantis smurtas Bangladeše turi liautis“, – sakoma V. Turko pareiškime.
„Rytoj planuojamos masinės eitynės į Daką, prie kurių prisijungti raginamas valdančiosios partijos jaunimo sparnas, todėl labai nerimauju, kad bus toliau žudoma ir griaunama“, – teigiama jame.
„Raginu politinę vadovybę ir saugumo pajėgas skubiai laikytis įsipareigojimų saugoti teisę į gyvybę, taikių susirinkimų ir saviraiškos laisvę“, – priduriama V. Turko pareiškime.
Praėjusį mėnesį prasidėję mitingai prieš įdarbinimo valstybės tarnyboje kvotas išsiplėtė į vienus didžiausių neramumų per 15 Sh. Hasinos valdymo metų ir peraugo į platesnio masto raginimus 76-erių premjerei atsistatydinti.
Vien sekmadienį žuvo mažiausiai 77 žmonės, tarp jų 14 policijos pareigūnų. Dauguma protestuotojų buvo ginkluoti lazdomis ir peiliais, o saugumo pajėgos šaudė iš šautuvų.
Nuo protestų pradžios iš viso žuvo mažiausiai 300 žmonių.
„Labai svarbu, kad už žmogaus teisių pažeidimus būtų taikoma atsakomybė, taip pat ir tiems, kurie vadovauja. Tarptautinė bendruomenė turi aiškiai parodyti, kad šiuo lemiamu metu nebaudžiamumo nebus“, – teigė V. Turkas.
„Vyriausybė turi liautis persekioti taikaus protesto judėjimo dalyvius, nedelsiant paleisti neteisėtai sulaikytus asmenis, atkurti visišką prieigą prie interneto ir sudaryti sąlygas prasmingam dialogui“, – nurodė jis.
„Turi būti nedelsiant nutrauktos nuolatinės pastangos numalšinti gyventojų nepasitenkinimą, įskaitant pernelyg didelį jėgos naudojimą, sąmoningą dezinformacijos skleidimą ir smurto kurstymą“, – pažymėjo jis.
Demonstracijos peraugo į platesnį antivyriausybinį judėjimą visoje Pietų Azijos šalyje, kurioje gyvena apie 170 mln. žmonių.