Jungtinių Tautų (JT) ginklų ekspertai trečiadienį grįžo iš Damasko priemiesčio, kuriame, kaip įtariama, buvo įvykdyta antra cheminė ataka, prieš dieną atidėję savo darbą dėl saugumo, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.
Rajoną kontroliuojantys sukilėliai sakė, kad inspektoriai į Rytų Gutos priemiestį, vieną iš rajonų, kuriame, kaip įtariama, praėjusią savaitę buvo panaudoti cheminiai ginklai, atvyko šešiais automobiliais.
Į šiaurės rytus nuo Damasko esančioje Rytų Gutoje juos saugojo sukilėlių kovotojai, pranešė Sirijos revoliucijos generalinės komisijos atstovas.
Pirmadienį į šį rajoną vykusius JT inspektorius apšaudė nežinomi snaiperiai, kurių paleistos kulkos apgadino pirmojo kolonoje automobilio padangas ir priekinį stiklą, informavo JT.
Tą pačią dieną inspektoriams pavyko patekti į Muadamijeto Šamo rajoną Damasko pietvakariuose ir paimti mėginių iš šios vietovės, kurioje, kaip įtariama, rugpjūčio 21 dieną taip pat buvo panaudoti cheminiai ginklai.
Tačiau antradienį, kaip planuota, inspektoriai negalėjo sugrįžti į Rytų Gutą, nes nepavyko užtikrinti jų saugumo.
13 JT inspektorių ir septyni vertėjai su pagalbiniais darbuotojais į Siriją atvyko rugpjūčio 18 dieną tirti, ar per visą 29 mėnesius užsitęsusį ir daugiau nei 100 tūkst. gyvybių nusinešusį konfliktą nebuvo panaudoti cheminiai ginklai.
JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) trečiadienį pareiškė, kad inspektoriams prireiks keturių dienų tyrimui dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje užbaigti.
Inspektorių surinkti duomenys bus išanalizuoti ir tyrimo rezultatai bus perduoti JT Saugumo Tarybai dėl "bet kokių veiksmų, kurių, jos nuomone, reikia imtis".
JT atstovas Martinas Nesirky (Martinas Nesirskis) sakė, kad JT vadovas galvoje turėjo keturias darbo dienas, vadinasi, inspektorių misija gali užtrukti bent iki penktadienio.
Tuo tarpu Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai svarsto potencialią karinę intervenciją Sirijoje dėl įtariamo cheminių ginklų panaudojimo.
Prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimo priešininkai sako, kad per rugpjūčio 21 dienos ataką, vyriausybės pajėgoms panaudojus nuodingąsias dujas Rytų Gutoje ir Muadamijoje, žuvo daugiau nei 1 tūkst. 300 žmonių, tarp jų buvo ir vaikų.
Damasko režimas šiuos kaltinimus kategoriškai atmeta.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.