Pagal Kultūrų dialogo metų programą trečiadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre kalbėjo Jungtinės Karalystės ir Sandraugos vyriausiasis rabinas Jonathan Sacks. Svečias paragino Europoje kurti visuomenę, grįstą kultūrų bei religijų bendradarbiavimu.
J. Sacks pažymėjo, kad Europos visuomenė formavosi religijų ir kultūrų dialogo dėka. Remdamasis pavyzdžiais iš Biblijos, svečias teigė, jog „svarbu pripažinti kitą, norint iš tiesų suprasti save“, o kultūrų dialogą plėtoti būtina, nes „ten, kur baigiasi žodžiai, prasideda prievarta“.
Vis dėlto, pasak J. Sacks, vien dialogo gali nepakakti visuomenės santarvei išlaikyti – svarbu kurti bendruomenės sambūvį, pagrįstą tarpusavio pagarba, atsakomybe, abipusiškumu ir kultūrų bendradarbiavimu. „Dievas mums davė daug kalbų ir kultūrų, bet tik vieną pasaulį, kad jame kartu gyventume, – ir tas kasdien mažėja“, – teigė vyriausiasis rabinas. Pasak prelegento, tarpusavio pagarba svarbesnė negu kiekvieno iš mūsų teisės, nes kova dėl teisių sąlygoja konkurenciją, o abipusė pagarba – bendradarbiavimą.
Pristatydamas svečią, EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering pažymėjo, kad nors ES valstybė ir religija yra atskirtos, svarbu pripažinti reikšmingą religijų vaidmenį formuojantis dabartinei Europos visuomenei, nes „ES yra vertybių bendrija“.
Priminęs lapkričio 10 d. Europos Parlamente surengtą Vokietijos žydų pogromo aukų minėjimą, H.-G. Pöttering teigė, jog „demokratija, teisės viršenybė ir abipusė tolerancija neatsiranda savaime“. Parlamento vadovas paragino ryžtingai kovoti su visų formų ekstremizmu, rasizmu, ksenofobija ir antisemitizmu.
Pagal Kultūrų dialogo metų programą Europos Parlamente šiemet jau kalbėjo Sirijos didysis muftijus bei Konstantinopolio graikų ortodoksų patriarchas, o gruodžio 4 d. Briuselyje laukiama Tibeto budistų dvasinio vadovo Dalai Lamos.