JK vyriausybė pranešė, kad derindama savo veiksmus su ES ji skelbia sankcijas „178 rusų separatistams“ Rytų Ukrainoje ir dar šešiems oligarchams, jų šeimų nariams ir darbuotojams.
„Sprendimas priimtas po daugybės praėjusios savaitės pranešimų, kad Rusija barbariškai taikosi į civilius tuose regionuose“, – sakoma Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
JK užsienio reikalų ministerija skelbia, į naujausią asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukti Aleksandras Anančenka ir Sergejus Kozlovas – Rusijos palaikomų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“, kurias yra pripažinusi tik Maskva, lyderiai.
„Po siaubingų raketų atakų prieš civilius Rytų Ukrainoje šiandien taikome sankcijas tiems, kurie palaiko nelegaliai atsiskyrusius regionus ir prisideda prie žiaurumų prieš Ukrainos žmones“, – kalbėjo užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.
„Mes ir toliau taikysimės į visus tuos, kurie padeda ir kursto (prezidento Vladimiro) Putino karą“, – pridūrė ji.
Sankcijos taip pat įvestos Rusijos naftos milžinės „Lukoil“ vadovui Vagitui Alekperovui ir konglomerato „Sistema“ pirmininkui Vladimirui Jevtušenkovui.
Didžioji Britanija prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų bausti Rusiją už vasario 24 dieną Vladimiro Putino pradėtą invaziją į Ukrainą, įšaldydama įvairių subjektų turtą, įvesdama kelionių draudimą ir sankcijas.
Šios sankcijos kol kas buvo nukreiptos prieš Rusijos gynybos, prekybos ir transporto bendroves.
Įšaldytas R. Abramovičiaus turtas
L. Truss teigimu, naujausias sankcijų paketas numato rusiškų prekių, įskaitant plieną ir geležį, importo draudimą nuo šio ketvirtadienio.
„Mes nenurimsime vykdydami savo misiją sustabdyti Putino karo mašiną“, – sakė L. Truss.
Nuo Maskvos karo Ukrainoje pradžios Londonas įvedė sankcijų daugiau nei 1 400 asmenų ir įmonių, susijusių su Rusija, įskaitant daugiau nei 100 oligarchų ir jų šeimos narių.
Džersio sala, kuri yra Jungtinės Karalystės valda, trečiadienį atskirai pranešė įšaldžiusi daugiau kaip 7 mlrd. JAV dolerių (6,4 mlrd. eurų) turto, kaip manoma, susijusio su rusų milijardieriumi Romanu Abramovičiumi.
Džersis, didžiausia iš Normandijos salų į šiaurės vakarus nuo Prancūzijos, bendradarbiauja su JK dėl visų sankcijų įvestų dėl karo Ukrainoje.
„Kratos orderius 2022 metų balandžio 12 dieną realizavo Džersio policija objektuose Džersyje, kaip įtariama, susijusiuose su Romano Abramovičiaus verslo veikla“, – sakoma salos tarnybų trumpame pranešime.
„Karališkasis teismas balandžio 12 dieną taip pat išdavė oficialų įšaldymo orderį... dėl turto, kaip manoma, verto daugiau kaip 7 mlrd. JAV dolerių, kuris, kaip įtariama, yra susijęs su p. Abramovičiumi ir kuris yra arba Džersyje, arba priklauso Džersyje registruotų subjektų“, – nurodoma pranešime.
Džersio teisėtvarkos pareigūnų departamento pranešime nurodoma, kad platesnių komentarų kol kas nebus pateikta.
Milijardierius, nubaustas už savo glaudžius ryšius su V. Putinu, jau buvo priverstas pradėti „Chelsea“ futbolo klubo, kurį įsigijo 2003 metais, pardavimo procesą.
R. Abramovičius taip pat yra tarp asmenų, kovo mėnesį įtrauktų į Europos Sąjungos sankcijų sąrašus.
Vakarų šalys, įskaitant JAV ir ES nares, dėl Rusijos invazijos Ukrainoje įvedė Maskvai beprecedenčio masto sankcijų.