Skelbiama, kad lėktuvas nukrito Bologovskio rajone, netoli Kuženkino kaimo.
Rusijos greitoji medicinos pagalba skelbia, kad sudužus lėktuvui žuvo visi 10 juo skridusių žmonių – 7 keleiviai ir 3 įgulos nariai. Paskutiniais duomenimis, rasti visų 10-ies keleivių kūnai.
„Riadovka“, remdamasis šaltiniu, praneša, kad sudužęs lėktuvas priklausė „Wagner“ įkūrėjui Jevgenijui Prigožinui. „Rosaviacija“ praneša, kad J. Prigožinas buvo tarp keleivių. „Wagner“ lyderiui artima aplinka patvirtina J. Prigožino mirties faktą. Propagandistė Ksenija Sobčak, remiantis savais šaltiniais, taip pat patvirtina J. Prigožino mirtį. Galiausiai televizijos kanalas „Rosija 24“ paskelbė apie J. Prigožino mirtį. „Telegram“ kanalas „Cargrad TV“ skelbia, kad nelaimės vietoje buvo atpažinti J. Prigožino ir D. Utkino palaikai, netrukus bus atlikti genetiniai tyrimai. Taip pat, remiantis savo šaltiniais, priduriama, kad lėktuvas buvo susprogdintas.
„Jevgenijus Prigožinas šiandien iš tiesų skrido iš Afrikos į Rusiją, lėktuve su juo buvo visa privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovybė. Tai būtų stebuklas, jeigu jis būtų kitame lėktuve“, – „Meduza“ cituojamas žurnalistas Andrejus Zacharovas.
Rusijos civilinės aviacijos agentūra „Rosaviacija“ paskelbė visų sudužusiu lėktuvu skridusių keleivių sąrašą: Sergejus Propustinas, Jevgenijus Makarianas, Aleksandras Totminas, Valerijus Čekalovas, Dmitrijus Utkinas, Nikolajus Matusejevas, Jevgenijus Prigožinas. Įgulą sudarė: vadas Aleksejus Levšinas, antrasis pilotas Rustamas Karimovas, stiuardesė Kristina Raspopova Kristina.
„Rosaviacija“ netipiškai greitai patvirtino J. Prigožino pavardę sudužusio lėktuvo keleivių sąrašuose, atkreipė dėmesį „Verstka“.
Dažniausiai po lėktuvų katastrofų keleivių sąrašus patvirtindavo tik praėjus kelioms valandoms – net jeigu tai būdavo nedideli privatūs lėktuvai, pažymėjo „Verstka“ žurnalistai, kurie dažnai rašo aviacijos temomis.
Anot vieno iš naujienų kanalo pašnekovų, kuomet oro linijų bendrovės S7 direktorių tarybos pirmininkė Natalija Fileva sudužo skrisdama lengvamotoriu lėktuvu, informacijos patvirtinimo teko laukti dvi valandas.
Tarp pirmojo oficialiaus Rusijos gelbėjimo tarnybos pranešimo apie J. Prigožino lėktuvo katastrofą ir „Rosaviacija“ oficialaus patvirtinimo praėjo vos trys minutės.
Sudužusiame lėktuve buvo ir „Wagner“ vadas Dmitrijus Utkinas, kurio šaukinys sutampa su visos struktūros pavadinimu, skelbiama telegramo kanalas „VČK-OGPU“, kuris skelbia nutekintą informaciją iš Rusijos teisėsaugos struktūrų. Jis anksčiau iš V. Putino rankų buvo apdovanotas medaliu dėl savo veiklos Ukrainoje 2014-aisiais.
„Readovka“ skelbiama, kad antras J. Prigožinui priklausęs lėktuvas, kuris neseniai buvo pakilęs iš Maskvos, grįžta į oro uostą. Remiantis „Flightradar“ duomenimis, šis lėktuvas jau nusileido Maskvos Ostafjevo oro uoste.
„Wagner“ kanalas „Grey Zone“ rašo, kad lėktuvą tariamai numušė oro gynyba. „Baza“ pažymima, kad J. Prigožino lėktuvas neprarado aukščio, kaip tai yra būdinga gedimų metu, iki pat dingdamas iš radarų. Atvirkščiai, duomenys rodo, kad lėktuvas kilo.
J. Prigožino lėktuvas galėjo būti numuštas oro gynybos sistemų raketa – skelbiama žurnalisto Nikitos Mogutino įžvalgose.
Jis tvirtina, kad išanalizavus netrukus po lėktuvo katastrofos paskelbtus vaizdo įrašus, galima įžvelgti daugybę mažų skylių ant orlaivio korpuso detalių. „Taip gali atrodyti pažeidimai po oro gynybos sistemų sviedinių, kuriuose yra smulkios dalelės, suvarpančios orlaivio korpusą“, – cituojamas jis UNIAN.
NEXTA pasidalintame vaizdo įraše matyti, kad iš lėktuvo beveik nieko neliko, orlaivio dalys išsibarstę pievoje.
Primename, kad šią savaitę J. Prigožinas pasiuntė vaizdo žinutę, kaip pats teigia, iš Afrikos, kuri tikino kovojantis „už teisingumą ir Afrikos tautų laimę“.
„Viskas taip, kaip mums patinka. „Wagner“ vykdo [žvalgybos ir paieškos operacijas]. Daro Rusiją dar didingesnę visuose žemynuose, o Afriką – dar laisvesnę. Teisingumas ir laimė Afrikos tautoms. Košmaras ISIS, „al Qaeda“ ir kitoms bandoms“, – „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše kalbėjo J. Prigožinas.
Primename, kad „Wagner“ smogikams buvo patikėta užduotis kariauti Rytų Ukrainos fronte Bachmute, tačiau pavasarį šios pajėgos atsitraukė.
Birželio 24 dieną „Wagner“ pradėjo ginkluotą maištą Rusijoje dėl konflikto su šalies karine vadovybe, tačiau tos dienos vakarą po pokalbio su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandru Lukašenka J. Prigožinas nutraukė maištą.
Baudžiamoji byla už bandymą sukelti maištą J. Prigožinui Rusijos Federacijoje buvo nutrauktą, mainais jis turėjo išvykti į Baltarusiją.
Baltarusijoje „Wagner“ samdiniams pavesta apmokyti baltarusių karius.