Štai septyni dalykai, kuriuos galbūt darote, ir kurių jūsų katė slapčia nekenčia.
1. Jūsų katė nemėgsta, kai laikote ją kaip kūdikį
Kai kurios katės mėgsta gulėti šeimininkui ant kelių, arba būti pakeltos ir glostomos kada grįžtate iš darbo. Tačiau jos nemėgsta būti laikomos kaip kūdikiai.
Kaip teigia „Healthy Pets“, kai keliate katę, ji jaučiasi nesaugi, ir nori kuo greičiau nusileisti atgal ant žemės. Jos jaučiasi dar blogiau, kai yra tvirtai laikomos. Nors tai ir gali atrodyti miela, tai nėra jų mėgstamiausias dalykas.
Tačiau, jeigu norite ir toliau sūpuoti savo katę, pasistenkite ją laikyti tik kelias sekundes, nes kuo ilgiau jos negali nusileisti ant žemės, tuo daugiau streso patiria.
2. Jūsų katė paslapčia negali pakęsti, kai ją fotografuojate
Jums gal ir patinka fotografuoti savo augintinį, tačiau jūsų katei gali nepatikti, kai visą laiką kišate savo telefoną prie jos veido. Blykstė katę taip pat gali išgąsdinti. Ji ypač susierzina, kai suviliojate ją žaislu arba skanėstu, nufotografuojate ir tuomet tiesiog paliekate.
„Reader‘s Digest“ siūlo nufotografavus savo katę, su ja šiek tiek pažaisti, ir bent jau taip atsidėkoti už jos kantrybę.
3. Jūsų katė slapčia neapkenčia akių kontakto
Katės komunikuoja akimis. Akių kontaktas joms yra būdas parodyti savo dominavimą. Kaip rašo „Feline Forever“, jeigu nukreipsite savo žvilgsnį pirmas, jūsų katė manys, kad ji yra viršesnė už jus, tačiau jeigu į savo katę žiūrėsite per ilgai, ji gali tai interpretuoti kaip agresiją ir pasiruošti šokti ant jūsų arba jus „sumedžioti“.
Jeigu katė sumirksi arba mirkteli viena akimi, tai yra geras ženklas. Taip katė parodo meilumą, o tai reiškia, kad būdama su jumis, ji nejaučia pavojaus.
4. Jūsų katė nemėgsta, kai jai miaukiate
Bendraudamos tarpusavyje, katės nemiaukia, jos tai daro tik su žmonėmis. Tačiau jos nesitiki, kad miauksite joms atgal. Pasak „National Geograhic“, katės kniaukia, kad atkreiptų žmonių dėmesį. Nesvarbu, ar jos nori maisto, vandens, švaraus kraiko, žaisti ar netgi būti glostomos, yra daugybė skirtingų miaukimo būdų, kuriuos jos naudoja vien tam, kad atkreiptų jūsų dėmesį.
Daktaras Gary‘is Weitzmanas, San Diego „Humane Society“ ir Žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugijos prezidentas ir generalinis direktorius teigia, kad kai „atmiaukiame“ savo katei, tai padeda mums suartėti. Ir nors, pasak G. Weitzmano, paprastai tai yra teigiama interakcija, jos nesupranta, ko jų prašome arba, ką joms sakome.
5. Jūsų katei ne taip jau ir slapčia nepatinka, kai ją aprengiate
Jeigu to neišduoda muistymasis ir kovojimas prieš jus, kai bandote joms uždėti kokį nors rūbą, išduos šis teiginys: dauguma kačių nemėgsta dėvėti rūbų.
Kaip teigia „Wide Open Pets“, katėms nepatinka, kai kažkas liečiasi prie jų kailio. Daugiausia todėl, kad joms rūbų net nereikia, tačiau ir todėl, kad jie paprastai yra nepatogūs ir varžo katės judesius. Jeigu jūsų katė nesipriešina, kai uždedate jai megztinius ar kepures, arba jums paprasčiausiai reikia jas aprengti dėl tam tikrų priežasčių, įsitikinkite, kad jos gali laisvai judėti ir eiti į tualetą.
Tačiau, kad būtumėte saugūs, nebeaprenginėkite savo katės mielais rūbeliais, nes jos to nemėgsta.
6. Jūsų katė slapčia nemėgsta, kai duodate joms pieno
Kaip rašoma „Cattime.com“, dauguma kačių netoleruoja laktozės, taigi teiginys, kad katės mėgsta pieną yra mitas.
Pavartojus pieno, po maždaug 8–12 valandų, dauguma kačių pradeda jausti skausmą, sutrinka jų virškinimas. Tai nereiškia, kad jos pieno nelaks, jeigu ir toliau jį duosite, tačiau greičiausiai taip padarysite tik dar daugiau žalos.
7. Jūsų katė slapčia nemėgsta pokyčių
Kai duodate jai naują maistą, pasiimate ją į kelionę automobiliu, kraustotės, pasikviečiate svečių ar vežate ją pas veterinarą – visa tai katė supranta kaip pasikeitimą, kuris sukelia jai stresą.
„Cat Health Network“ teigimu, aplinka turėtų būti keičiama palaipsniui, kad katė spėtų prie jos priprasti ir nebejaustų tiek streso. Jeigu tai kelia stresą jums, tai kels lygiai tokį patį ar net didesnį stresą mažiesiems ir pūkuotiems šeimos nariams.