BBC cituojamas JAV užsienio žvalgybos (CŽA) vadas pažymėjo, kad jie neturi duomenų apie konkrečius rusų kariuomenės branduolinių pajėgų veiksmus ar perkeliamą ginkluotę, kas rodytų tokių planų atsiradimą. Jo teigimu, CŽA įdėmiai stebi bet kokius požymius, jeigu Rusija imtųsi tokių veiksmų.
W. J. Burnsas paaiškino, kad JAV prezidento Joe Bideno administracija rimtai vertina galimo Rusijos branduolinio ginklo panaudojimo grėsmę: „Atsižvelgiant į galimą prezidento Putino ir Rusijos vadovybės neviltį dėl karinių nesėkmių, su kuriomis jie susidūrė karo Ukrainoje metu“.
Taktiniu yra vadinamas mažesnio galingumo branduolinis ginklas, kurio panaudojimas yra numatytas mūšio lauke. Rusija turi didelį tokio pobūdžio ginkluotės arsenalą, tačiau jį panaudojus gali sulaukti ne tik Vakarų, bet ir nuosaikesnių jos atžvilgiu Indijos ar netgi „sąjungininkės“ Kinijos pasmerkimo.
W. Burnsas taip pat pavadino Rusijos kariuomenės veiksmus Bučoje ir kitose Ukrainos vietose „siaubingais nusikaltimais“ ir perspėjo, kad tolimesnė karo eiga bus „kruvina“.
CŽA direktorius taip pat pasmerkė ir Kinijos veiksmus, o šios šalies vadovą Xi Jinpingą – „moraliniu Putino agresijos partneriu“.
W. Burnsas dirbo JAV ambasadoriumi Rusijoje 2005-2008 metais. Jis kalba rusų, prancūzų ir arabų kalbomis. Žvalgybai vadovaujantis buvęs diplomatas yra didžiausią asmeninio bendravimo su rusų vadovybe turintis asmuo visoje J. Bideno administracijos aplinkoje.
Paskutinį sykį W. Burnsas lankėsi Maskvoje 2021-ųjų lapkritį asmeniniu J. Bideno paliepimu – perspėti V. Putiną, kad JAV žvalgyba žino apie jo planus pulti Ukrainą.
BBC šaltinio teigimu, kai kurie rusų valdininkai tik iš JAV užsienio žvalgybos vado ir sužinojo, kad jų šalis ruošiasi puolimui Ukrainoje.
Paties W. Burnso teigimu, lapkričio mėnesio susitikimas su V. Putino jam paliko slogų įspūdį – jau tuomet matėsi, kad V. Putinas yra linkęs priimti karinį sprendimą. Pasak amerikiečių atstovo, Kremlius jautė, kad Ukrainos kontrolė slysta jiems iš rankų.
CŽA vadovo manymu, V. Putinas tikėjosi greitos Ukrainos kariuomenės kapituliacijos ir Rusijos pajėgų pergalės minimaliais nuostoliais ir nenumatė griežtų Europos šalių sankcijų, o taip pat manė, kad valiutos rezervai padės apsaugoti Rusijos ekonomiką nuo sankcijų.