6 400 iš jų bus siunčiami namo, o 5 400 – perkelti į kitas šalis.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kaltinantis Vokietiją finansiškai pelnantis iš Amerikos karinio buvimo, birželio 15 dieną paskelbė apie savo ketinimą sumažinti šalyje dislokuotų karių skaičių.
Prezidentas birželio pabaigoje patvirtino planus išvesti 9 500 amerikiečių karių iš Vokietijos.
Vašingtonas skelbė planuojantis grąžinti namo dalį karių, o kitus dislokuoti buvusiose Rytų bloko valstybėse. Anot Pentagono pareigūnų, tokiu būdu būtų pasiųsta žinia Maskvai, pademonstravusiai savo karines ambicijas, kai 2014 metais aneksavo Krymą.
Kai kurie kariai bus dislokuoti nuolat, bet dauguma – rotuojama. Pentagonas mano, kad tokia sistema yra lankstesnė, mažiau nuspėjama, todėl gali lengviau destabilizuoti Rusijos užmojus.
Gynybos sekretorius: JAV svarsto siųsti daugiau karių į Baltijos šalis
Jungtinės Valstijos svarsto galimybę siųsti papildomų karių į Baltijos šalis, siekiant atgrasyti Rusiją, trečiadienį paskelbė gynybos sekretorius Markas Esperis.
Apie tokią galimybę jis užsiminė pristatydamas planus dėl karių perkėlimo Europoje, mažinant amerikiečių kontingentą Vokietijoje.
„Kalbėjomės apie papildomų pajėgų siuntimą į Lenkiją, ir manau, kad yra galimybių dislokuoti pajėgų Baltijos šalyse“, – spaudos konferencijoje sakė M. Esperis.
Daugiau detalių apie galimą karių siuntimą į Lietuvą jis nepateikė.
M. Esperis paskelbė, kad JAV iš Vokietijos išves apie 11 tūkst. 900 tūkst. karių. 6 tūkst. 400 iš jų bus siunčiami namo, o 5 tūkst. 600 perkelti į kitas šalis.
Lietuvos vyriausybė nuolat siekia kuo didesnio JAV karinio buvimo Lietuvoje. Nuo pernai spalio iki šių metų birželio Lietuvoje buvo dislokuotas batalionas JAV karių su tankais „Abrams“ ir kita technika.
Šį mėnesį Vilniuje apsilankęs JAV Sausumos pajėgų sekretorius Ryanas D. McCarthy sakė, kad artimiausiais mėnesiais į Lietuvą iš Lenkijos pratyboms vėl atvyks maždaug bataliono dydžio vienetas.
R. D. McCarthy Vilniuje kalbėjo, kad amerikiečių karių atvykimui prielaidas sudaro Lietuvos investicijos į krašto gynybą.
Lietuva yra viena iš vos devynių NATO šalių, pasiekusių sutartą gynybos finansavimo rodiklį – 2 proc. bendrojo vidaus produkto. JAV prezidentas Donaldas Trumpas griežtai spaudžia Europos šalis pasiekti šį lygį.