Pentagonas ketvirtadienį paskelbė, jog 120 dienų pratęsia 3 200 Afganistane dislokuotų karių tarnybos laiką. Turint galvoje naujų karių atvykimą, tai reiškia, kad per artimiausius kelis mėnesius Afganistane tarnaus 2 500 karių daugiau negu buvo planuota.
ES užsienio politikos vadovas Javieras Solana (Chavjeras Solana) teigė, kad Europos šalys, esančios tarp didžiausių Afganistano pagalbos donorių, tęs finansavimą tokiais pačiais mastais.
"Ir tai yra daug", - sakė jis žurnalistams, atvykęs į NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą Briuselyje, kurį sušaukė C.Rice, norėdama suintensyvinti 32 tūkst. NATO karių taikos palaikymo pastangas ir vangų Afganistano atstatymo procesą.
Nuo 2001 metų ES šalys ir institucijos Afganistanui skyrė iš viso 3,7 mlrd. eurų pagalbos, neskaičiuojant NATO Tarptautinių pagalbos saugumui pajėgų (ISAF) dislokavimo lėšų.
Šiuo metu tarp 32 tūkst. ISAF karių tarnauja 13 tūkst. amerikiečių. Likusią dalį sudaro Europos šalių pajėgos. Dar maždaug 10 tūkst. JAV karių tarnauja atskiroje JAV vadovaujamoje koalicijoje, rengiančioje antiteroristines operacijas.
Europos Komisija paskelbė, kad per ateinančius ketverius metus Afganistanui skirs maždaug 600 mln. eurų pagalbą. Ši suma yra mažesnė už 1 mlrd. eurų, kuriuos Afganistanas gavo 2002-2006 metų laikotarpiu.
ES vykdomosios institucijos atstovė spaudai pažymėjo, kad pagalba, kuri buvo suteikta, kai 2001-ųjų pabaigoje buvo nuverstas šalį valdęs Talibano režimas, buvo išskirtinai didelė.
Afganistano užsienio reikalų ministras Rangeenas Dadfaras Spanta (Ranginas Dadfaras Spanta) sakė, kad Talibano grėsmė galėtų būti panaikinta per trejus metus, jei Pakistanas labiau bendradarbiautų siekiant sustabdyti sieną kertančius kovotojus ir jei šalis gautų daugiau tarptautinės paramos.
REKLAMA