Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
„OpenAI“ paskelbė išleidžianti naują dirbtinio intelekto modelį GPT-4o. Tai didelis žingsnis į priekį pokalbių robotų galimybių srityje. GPT-4o gali palaikyti tikroviškus pokalbius, taip pat suprasti tekstą ir vaizdus realiuoju laiku.
Vaizdo įrašai pagal tekstinę užklausą
Nauja „ChatGPT 4“ versija gali nuraminti žmogų, kai jis nervinasi ar jaudinasi per pristatymą. Beveik tą pačią dieną du technologijų gigantai pristatė savo pasiekimus dirbtinio intelekto srityje. Ir jei buvęs Elono Musko, o dabar didžiąja dalimi priklausantis „Microsoft“, vaikelis – „Open AI“ – dabar geba atsakyti žmogui taip pat greitai kaip žmogus, tai „Google“ išmanusis draugas turi kozirį – siūlo sukurti minutės trukmės vaizdo įrašus pagal tekstinę užklausą.
„Galite paprašyti tokių dalykų kaip kraštovaizdžio kadrai ar „timelapse“ vaizdas ir toliau redaguoti vaizdo įrašus naudodami papildomas užuominas“, – sako „Google deepmind“ generalinis direktorius Demis Hasabis.
Gali atpasakoti knygos esmę
Kol kas naujojo produkto išbandyti plačiajai visuomenei negalima, tik užsiregistruoti į laukiančiųjų sąrašą. „Google“ konkurentai taip pat stengiasi sukurti panašų turinį – pavyzdžiui, vaizdo įraše matomi žavūs šunys, žaidžiantys sniege – tai vaizdu virtęs tekstas, sukurtas vieno iš „Open AI“ produktų.
O kol žmonių ekranuose vis dar gausu vaizdo įrašų, sukurtų nenaudojant kamerų ar aktorių, verta paminėti, kad mokslininkai išskiria dirbtinio intelekto lygius.
Pavyzdžiui, dabar egzistuojantis dirbtinis intelektas gali atpasakoti knygos esmę remdamasis autorių recenzijomis ir pateikia jums rezultatą. Tačiau kurti priežasties ir pasekmių ryšius, pasitelkti vaizduotę ir rodyti emocijas, galės tik tikrasis dirbtinis intelektas, kurio žmonės dar nesukūrė.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.