ChatGPT
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ChatGPT“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ChatGPT“.
Gyventojams kas mėnesį mokėjo po 1 tūkst. eurų už nieką: įvertino, ar pasiteisintų Lietuvoje
Ar norėtumėte kiekvieną mėnesį gauti 1 tūkst. eurų, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, išsilavinimo ar darbo, ir visada būti ramūs, kad, kas benutiktų, tie pinigai jus pasieks? Kai kuriems tai – realybė, kitiems – utopija, tačiau specialistai neneigia, kad ateityje tai gali būti neišvengiama.
Jaudinatės prieš svarbų pristatymą? Ne bėda – nusiraminti padės dirbtinis intelektas
Du pasaulio technologijų gigantai – dirbtinį intelektą tobulinančios bendrovės – beveik tą pačią dieną paskelbė apie proveržį dirbtinio intelekto srityje. Paskelbta apie naujausio dirbtinio intelekto GPT-4o modelio sukūrimą bei tai, kad nu šiol „Google“ išmanusis draugas vaizdo įrašus galės kurti pasitelkdamas vien tekstinę informaciją.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
„OpenAI“ pristatė patobulintą „ChatGPT“ versiją
JAV technologijų startuolis „OpenAI“ pirmadienį išleido našesnę ir dar labiau žmogui prilygstančią dirbtinio intelekto (DI) technologijos, kuria paremtos populiaraus generatyvinio įrankio „ChatGPT“ funkcijos, versiją – nemokamą visiems naudotojams.
„Forbes“ pripažino „OpenAI“ vadovą Altmaną milijardieriumi
Dirbtinio intelekto pokalbių roboto „ChatGPT“ kūrėjos „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas tapo milijardieriumi, pranešė leidinys „Forbes“.
S. Altmanas, kuris faktiškai tapo pasaulinio DI veidu, kai jo bendrovė 2022 metais išleido „ChatGPT“, žurnalo milijardierių sąraše užėmė 2692-ąją vietą.
Žurnalas „Forbes“ įtraukė „OpenAI“ vadovą Altmaną į milijardierių sąrašą
Pokalbių roboto programą „ChatGPT“ sukūrusios įmonės „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas tapo milijardieriumi, pirmadienį pranešė „Forbes“.
S. Altmanas, kuris tapo pasaulinio dirbtinio intelekto (DI) siautulio veidu, kai jo bendrovė 2022 metais išleido „ChatGPT“, žurnalo milijardierių sąraše užėmė 2 692-ąją vietą.
„ChatGPT“ gamintojo naujas vaizdo įrašų kūrimo įrankis kelia nerimą žiniasklaidos kūrėjams
JAV technologijų startuolio „OpenAI“ praėjusią savaitę pristatytas naujas dirbtinio intelekto (DI) įrankis, žadantis kurti tikroviškus vaizdo įrašus pagal paprastas tekstines užklausas, sukėlė menininkų ir žiniasklaidos specialistų susirūpinimą bei klausimų.
Italija teigia, kad „ChatGPT“ pažeidė privatumo taisykles
Italijos valdžios institucijos apkaltino dirbtinio intelekto (DI) platformą „ChatGPT“ sukūrusią JAV įmonę „OpenAI“ pažeidus Europos Sąjungos (ES) duomenų apsaugos įstatymą ir davė jai 30 dienų pateikti atsaką.
Italijos duomenų apsaugos priežiūros tarnyba „informavo „OpenAI“ apie duomenų apsaugos įstatymo pažeidimus“, sakoma pirmadienį išplatintame šios institucijos pranešime.
„Chat GPT“ įkūrėjai įspėja apie dirbtinio intelekto grėsmę: „Tai gali nueiti labai blogu keliu“
Tobulėjantis dirbtinis intelektas atlieka vis daugiau darbų, o specialistai įspėja, kad netrukus dirbtinis intelektas bus taip ištobulintas, kad be darbo gali likti milijonai žmonių. Apie tokią grėsmę užsiminė neseniai skandalo epicentre atsidūrusio technologijų startuolio „Open AI“ darbuotojai, kai valdyba nusprendė atleisti vieną iš dirbtinio intelekto kūrėjų ir įmonės vadovą Semą Oltmaną.
„OpenAI“ neatsisako planų leisti darbuotojams parduoti bendrovės akcijas
Dirbtinio intelekto pokalbių roboto „ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ neatsisakė ketinimų leisti jos darbuotojams parduoti turimas bendrovės akcijas esamiems investuotojams, rašo „Financial Times“.
Leidinys pažymi, jog tokie planai išlieka nepaisant pastarojo meto chaotiškų bandymų pakeisti „OpenAI“ vadovybę.
„OpenAI“ pagrindiniai investuotojai vis dar planuoja aukštą „ChatGPT“ kūrėjos įvertinimą kaip galimų būsimų sandorių atspirties tašką – maždaug 86 mlrd. JAV dolerių.
„OpenAI“ skelbia apie Altmano sugrįžimą į vadovo kėdę
Dirbtinio intelekto (DI) pokalbių roboto „ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ antradienį paskelbė, kad vienas iš jos įkūrėjų Samas Altmanas grįš į generalinio direktoriaus pareigas, praėjus kelioms dienoms po to, kai valdyba jį atleido.
REKLAMA
REKLAMA
Byra „ChatGPT“ sukūrios įmonės komanda: atleistas generalinis direktorius
Įmonė „OpenAI“, prieš metus paleidusi pokalbių robotą „ChatGPT“, penktadienį pranešė, kad atleido generalinį direktorių Samą Altmaną – kertinį veikėją dirbtinio intelekto revoliucijoje.
S. Altmanas tapo technologijų pasaulio sensacija, kai beveik prieš metus išleido dirbtinio intelekto pokalbių robotą „ChatGPT“, pasižymintį neregėtais gebėjimais ir vos per kelias sekundes sukuriantį žmogaus lygio turinį, pavyzdžiui, eilėraščius, rašinėlius ar meno kūrinius.
Baigiamųjų darbų rašymas studentams gali baigtis liūdnai – ekspertas siunčia žinią visiems
Neseniai „Oxsico“ atliktas tyrimas parodė, jog daugiau nei 79 proc. moksleivių yra naudoję dirbtinį intelekto (DI) įrankius „ChatGPT“ arba „Bard“, o o 68 proc. – namų darbams atlikti ar rašiniams rašyti. Tai nestebina – juk moksleivių rašomi rašiniai nėra itin didelės apimties ar sudėtingos struktūros.
Naujas iššūkis – moksleiviai naudoja „ChatGPT“: „Ar nebus taip, kad vaikai tiesiog bukės?“
Dar vienas iššūkis ir galvos skausmas mokytojams – net du trečdaliai moksleivių naudoja dirbtinio intelekto technologijas. Tiesa, ne tik ieško informacijos, bet ir dirbtinio intelekto programoms deleguoja už juos atlikti namų darbus, parašyti rašinius, išspręsti užduotis.
Mokytojai dar tik suka galvas, kaip neapsigauti ir atskirti moksleivių gudrybes. Kelia ir probleminį klausimą: ką daryti, kad vaikai sugebėtų mokytis patys, įdėtų pastangų į darbus ir neužaugtų nieko taip ir neišmokę.
Dainius Diponas. 5 dirbtinio intelekto įrankiai, kurie gali būti naudingi marketingo srityje
Dirbtinis intelektas – kaip greičiausias lenktyninis automobilis. Taip sparčiai skinasi kelią į priekį, kad tik spėk jį vytis. Sparčiai dygsta ir nauji dirbtinio intelekto įrankiai, o mums tereikia rinktis, kurį iš jų kasdienėje praktikoje pavyktų pritaikyti geriausiai. Viena iš dirbtinio intelekto ženkliai paveiktų sričių – marketingas, kuriame galima pritaikyti dešimtis skirtingų dirbtinio intelekto įrankių.
Politiko kalba nustebino net ir viską mačiusius: kalbėdamas panaudojo dirbtinį intelektą
Velso politikas Nacionalinės asamblėjos salėje sakė kalbą, kurią parašė vis labiau populiarėjanti dirbtinio intelekto programa „ChatGPT“.
Birželio 21 d. Velso sostinėje Kardife Nacionalinėje Velso asamblėjoje politikas Tomas Giffardas sakė kalbą, kurioje sveikino du Velso sportininkus laimėjus Pasaulio smiginio čempionatą.
Rusijoje prikėlė Vladimirą Žirinovskį: dirbtiniam intelektui teko peržiūrėti tūkstančius valandų jo interviu
Sankt Peterburge vykstančiame ekonomikos forume, kurį organizatoriai vadina tarptautiniu, buvo parodytas rusiškas „dirbtinis intelektas“ – prikeltas iš mirusiųjų Vladimiras Žirinovskis. Jis „pakomentavo“ dabartinius įvykius Ukrainoje ir prognozavo Rusijos pergalę.
Sankt Peterburge vyksta ekonomikos forumas, kuris iki karo Ukrainoje buvo tarptautinis ir kuriame dalyvaudavo ne tik verslo atstovai iš viso pasaulio, bet ir įvairių šalių lyderiai.
Ekspertai: dirbtinis intelektas kelia žmonijos išnykimo pavojų
Pasaulio lyderiai turėtų stengtis sumažinti dirbtinio intelekto technologijų keliamą žmonijos išnykimo riziką, antradienį įspėjo pramonės vadovų ir ekspertų grupė.
„ChatGPT“ kūrėjas apie programą: „Mes šiek tiek bijome“
Pasauliui skubant pažaboti su dirbtinio intelekto atsiradimu kylantį pavojų, Europos parlamentarai komitete uždegė žalią šviesą įstatymui, kuris gali tapti pirmuoju pasaulyje reguliuojančiu dirbtinį intelektą. Pasaulis išties su nerimu stebi šios technologijos spartų tobulėjimą.
Vienas iš dirbtinio intelekto pradininkų net pareiškė besigailintis savo darbo, kuris padėjo atsirasti tokioms programoms, kaip „ChatGPT“. Esą šios technologijos kelia egzistencinę grėsmę žmonijai.
Įspėja dėl „ChatGPT“ – ar tai juodoji skylė asmens duomenims?
Pokalbių robotas „ChatGPT“ padalino visuomenę ir vartotojus į dvi grupes. Vieni apsidžiaugė, kad šis dirbtinio intelekto (DI) įrankis taps patogiu pagalbininku vykdant užduotis bei randant atsakymus į klausimus, kiti susirūpino, jog DI gali ištrinti nusistovėjusias Vakarų visuomenės elgesio taisykles saugančias kiekvieno mūsų privatumą.
2021 m. startavęs „ChatGPT“ greitai atsidūrė dėmesio centre.
„Samsung Electronics“ uždraudė savo darbuotojams naudotis DI pokalbių robotų platformomis
„Samsung Electronics“ uždraudė savo mobiliųjų ir prietaisų padalinio darbuotojams naudotis DI pokalbių robotų platformomis, tokiomis kaip „ChatGPT“, antradienį pranešė bendrovė, reaguodama į „netinkamo“ technologijos naudojimo atvejus.
Muskas sako, kad siekia sukurti „tiesos ieškantį“ dirbtinį intelektą
Milijardierius Elonas Muskas nori pasipriešinti kompanijų „Microsoft“ ir „Google“ pastangoms vystant dirbtinį intelektą ir sukurti „tiesos ieškantį dirbtinį intelektą“, kuris vengtų politinio korektiškumo, sakė jis interviu, transliuotame vėlai pirmadienį.
Jau yra įsimylėjusių mobiliuosius personažus: sparčiai populiarėja dirbtinio intelekto programos
Pasaulyje sparčiai populiarėja dirbtinio intelekto programos, kurios ne tik pakankamai rišliai bendrauja su žmonėmis, bet ir siūlo jiems artimai draugauti, padėti darbe ar net sukurti meno kūrinį pagal vartotojo pageidavimus. Tiesa, ekspertai ne tik stebisi sparčia dirbtinių smegenų plėtra, bet ir perspėja apie kylančias grėsmes – esama raginimų nedelsiant stabdyti dirbtinio intelekto tobulinimą, idant išvengtume katastrofiškų pasekmių.
Italijoje blokuojamas dirbtinio intelekto pokalbių robotas „ChatGPT“
Italijos duomenų apsaugos institucija penktadienį pranešė užblokavusi prieštaringai vertinamą pokalbių robotą „ChatGPT“, sakydama, kad ši dirbtinio intelekto programėlė neužtikrina naudotojų duomenų apsaugos ir kad nėra patikrinamas jos naudotojų amžius.
Italijos duomenų apsaugos institucija nurodė, kad dėl šio „nedelsiant įsigaliojančio“ sprendimo bus „laikinai apribotas Italijos naudotojų duomenų tvarkymas per „OpenAI“.
Agentūra pažymėjo pradėjusi tyrimą.
Svarbus kreipimasis: Muskas ir kiti ekspertai perspėja stabdyti dirbtinio intelekto tobulinimą
Daugiau nei tūkstantis mokslininkų ir inžinierių, įskaitant tokius savo srities specialistus, kaip Elonas Muskas ar vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas, siūlo pristabdyti dirbtinio intelekto tobulinimo procesą dėl rizikos žmonijai.
„ChatGPT“ atnaujinimas rodo žmogaus lygio rezultatus atliekant kai kurias profesines užduotis
Dirbtinio intelekto pokalbių robotą „ChatGPT“, kuris pagal komandą sukuria esė, eilėraščius ar kompiuterinį kodą, sukūrusi bendrovė antradienį išleido ilgai lauktą technologijos atnaujinimą.
„Sukūrėme GPT-4 – naujausią „OpenAI“ pastangų plėsti gilųjį mokymąsi etapą“, – rašoma bendrovės tinklaraštyje ir priduriama, kad dirbtinio intelekto technologija rodo žmogaus lygio rezultatus atliekant kai kurias profesines ir akademines užduotis.
Tie laikai jau atėjo: meno konkurse laimėjo dirbtinis intelektas, bet po to kilo pykčio ir nusivylimo banga
Kai Jasonas M. Allenas nusprendė sudalyvauti vizualinio meno konkurse Kolorado valstijos mugėje, jis ne tik bandė laimėti – jis norėjo kai ką įrodyti.
J.M. Allenas yra vaizdo žaidimų kūrėjas. Jo darbas, pavadintas „Théâtre D'opéra Spatial“, buvo barokinė fantasmagorija, vaizduojanti tris puošniai apsirengusias figūras, apšviestas didelio atviro lango šviesos.