Prancūzijos ministras pirmininkas Francois Fillonas, šeštadienį atvykęs į naujos Japonijos branduolinio kuro perdirbimo gamyklos, pastatytos kartu su Prancūzija, atidarymo ceremoniją, buvo sutiktas dideliais protestais.
Pasak vietos žiniasklaidos ir organizatorių, į demonstraciją susirinko apie 700 protestuotojų, jų rankose buvo plakatai su užrašu „Rokašo yra aplinkosauginis ir politinis pavojus!“.
Šiauriniame Rokašo mieste naują gamyklą pastatė Japonijos bendrovė JNFL ir Prancūzijos bendrovė „Areva“.
Prancūzija ir Japonija yra svarbios atominės energetikos rėmėjos, ypač Japonija, praktiškai neturinti jokių kitų gamtinių energijos išteklių.
„Rokašo gamykla yra būtina Japonijos energetiniam saugumui“, - pareiškė Japonijos prekybos ministras Akira Amaris.
Tačiau F.Fillono vizitas įsiutino branduolinės energetikos priešininkus.
Branduolinio kuro perdirbimo gamykla yra „didžiausia ir pavojingiausia kliūtis Japonijai pasukti į ateitį su saugia ir švaria energetika“, - sakoma žaliųjų organizacijos „Greenpeace“ pareiškime.
„Areva“ agresyviai propaguoja branduolinės energetikos plėtrą nepaisydama rizikos, menkos vertės už įdėtus pinigus ir neefektyvumo sprendžiant klimato kaitos problemas“, - sakoma pareiškime.
Japonija maždaug trečdalį savo sunaudojamos energijos gauna iš branduolinių jėgainių, nors visuomenė, kadaise patyrusi branduolinį bombardavimą, priešinasi atominei energetikai motyvuodama saugumo problemomis.