• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonija pirmą kartą istorijoje perspėjo dėl „mega“ žemės drebėjimo, nes šiandien toje pačioje vietovėje, kurioje beveik prieš 80 metų įvyko „vienas iš mirtiniausių žemės drebėjimų pasaulyje“, užfiksuoti požeminiai smūgiai.

6

Japonija pirmą kartą istorijoje perspėjo dėl „mega“ žemės drebėjimo, nes šiandien toje pačioje vietovėje, kurioje beveik prieš 80 metų įvyko „vienas iš mirtiniausių žemės drebėjimų pasaulyje“, užfiksuoti požeminiai smūgiai.

REKLAMA

7,1 balo stiprumo žemės drebėjimas įvyko prie Japonijos pietinės Kiūšiū salos krantų, netoli Ničinano miesto, 16.43 val. vietos laiku.

Po galingo drebėjimo Japonijos meteorologijos agentūra paskelbė įspėjimą apie cunamį. Ji taip pat priėmė precedento neturintį sprendimą paskelbti oficialų įspėjimą apie galimą „mega žemės drebėjimą“.

Agentūra teigė, kad Nankai įduboje, kur dalis Eurazijos tektoninės plokštės susitinka su Filipinų tektonine plokšte, povandeniniai laivai nustatė, kad didelio žemės drebėjimo tikimybė regione yra „santykinai didesnė nei įprastai“.

Žemės drebėjimai Nankų įduboje paprastai įvyksta kas 100-150 metų. Paskutinis žemės drebėjimas šioje teritorijoje įvyko prieš 78 metus, 1946 m. gruodžio mėn.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras atšaukė kelionę

Šalies pirmininkas Fumio Kishida penktadienį atšaukė kelionę po Vidurinę Aziją, mokslininkams perspėjus, kad šalis turi ruoštis labai stipriam žemės drebėjimui.

REKLAMA

Japonijos meteorologijos agentūra (JMA) ketvirtadienį paskelbė rekomendaciją po to, kai per 7,1 balo drebėjimą šalies pietuose buvo sužeisti aštuoni žmonės.

F. Kishida penktadienį turėjo vykti į Kazachstaną, Uzbekistaną ir Mongoliją ir planavo dalyvauti regioniniame aukščiausiojo lygio susitikime.

„Kaip ministras pirmininkas, kuriam tenka didžiausia atsakomybė už krizių valdymą, nusprendžiau, kad turėčiau pasilikti Japonijoje bent savaitę“, – žurnalistams sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

F. Kishida pridūrė, kad visuomenė turėtų labai sunerimti po to, kai JMA paskelbė pirmąsias rekomendacijas pagal naują sistemą, parengtą po 2011-aisiais įvykusio 9 balų drebėjimo, sukėlusio pražūtingą cunamį ir branduolinę katastrofą.

„Naujo stipraus žemės drebėjimo tikimybė yra didesnė nei įprastai, tačiau tai nereiškia, kad labai stiprus žemės drebėjimas tikrai įvyks“, – teigė JMA.

Ketvirtadienį per žemės drebėjimą pietinėje Japonijos Kiūšiū saloje drebėjo šviesoforai ir automobiliai, nuo lentynų krito indai, tačiau apie rimtesnę žalą nebuvo pranešta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir nelaimių valdymo agentūra pranešė, kad buvo sužeisti aštuoni žmonės. Kai kurie iš jų nukentėjo nuo krentančių daiktų.

Japonija, kurioje gyvena 125 mln. žmonių, priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ – sričiai, dėl tektoninių plokščių judesių pasižyminčiai dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.

Salyne įvyksta maždaug 1,5 tūkst. drebėjimų per metus, bet net stiprūs drebėjimai paprastai padaro nedaug žalos dėl šalyje taikomų specialių statybos technologijų ir griežtų taisyklių.

REKLAMA

Anksčiau vyriausybė teigė, kad per artimiausius 30 metų labai stipraus žemės drebėjimo tikimybė yra maždaug 70 procentų.

Ekspertai mano, kad toks žemės drebėjimas galėtų paveikti didelę Japonijos Ramiojo vandenyno pakrantės dalį ir blogiausio scenarijaus atveju sukelti grėsmę maždaug 300 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų