Izraelyje paskirta premjerė Tzipi Livni nesusitarė su religine dešiniųjų partija ir nesuformavo naujos koalicinės vyriausybės. Taigi atrodo, jog šalis stoja akis į akį su priešlaikinių rinkimų galimybe.
T. Livni, perėmusi Ehudo Olmerto vietą, aplankė Izraelio prezidentą ir paragino jį skelbti naują balsavimą.
„Man įgriso šie plėšikavimai. Pažiūrėsime, kaip atrodys visi tie didvyriai po 90 dienų“, taip neva T. Livni sakiusi savo patarėjams po atsisakymo nusileisti religinės dešinės reikalavimams.
Jei vyktų nauji rinkimai ir laimėtų dešiniojo sparno „Likud“ partija, visiškai sugriūtų taikos derybos su palestiniečiais bei kitomis Vidurio Rytų valstybėmis.
„Kai pasidarė aišku, jog visos partijos siekia išnaudoti bet kokią galimybę kelti ekonomine ir diplomatine prasme neteisėtus reikalavimus, nusprendžiau nutraukti tas kalbas ir eiti reikalauti rinkimų“, kalbėjo T. Livni.
Tikimasi, jog prezidentas premjerės prašymą patenkins. Tokiu atveju rinkimai turėtų įvykti per 90 dienų, tačiau net ir tokiu atveju jai reikėtų keleto savaičių suformuoti gyvybingą koalicinę vyriausybę.
Arba, kitu atveju, prezidentas gali paskirti kitą parlamentarą, kuris, jo nuomone, galėtų formuoti vykdomąją valdžią, tačiau tai mažai tikėtina, kadangi reikšmingiausia kandidatė yra T. Livni.
T. Livni nesusitarė su dešiniuoju sparnu, tiksliau – „Shas“ partija, kuri reikalavo didžiulių pašalpų ir garantijos, jog vyriausybė neatiduos Rytų Jeruzalės, užkariautos 1967 metais.
JAV remiamos taikos derybos su palestiniečiais ir per Turkiją vykstančios derybos su Sirija yra du pagrindiniai klausimai, skaldantys valdžią ir visuomenę.