Tai jis paskelbė šią savaitę po susitikimo su Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje Audriumi Brūzga.
„Dėkodamas už tvirtą Lietuvos paramą Izraeliui, aš taip pat išreiškiau susirūpinimą dėl paskutinių rinkimų rezultatų Lietuvoje ir paskelbto noro į naująją valdančiąją koaliciją įtraukti politinę jėgą, kuriai vadovauja antisemitinis politikas (Remigijus – BNS) Žemaitaitis“, – socialiniame tinkle „X“ rašė A. Chikli.
„R. Žemaitaitis pateisina Holokausto žiaurumus, tyčiojosi iš žydų aukų ir skleidė kruviną šmeižtą prieš Izraelio gynybos pajėgas, kovojančias su „Hamas“, – teigė jis.
Anot ministro, demokratinių valstybių valdžiose nėra vietos „Izraelio nekentėjams“, ypač „tokiose draugiškose valstybėse kaip Lietuva“.
Socialdemokratai, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“ sprendimą dirbti valdančiojoje daugumoje įtvirtino praėjusią savaitę. Toks jų žingsnis sulaukė kritikos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Siekdami sumažinti reputacinę žalą, valdančiosios partijos į koalicinę sutartį įtraukė įsipareigojimą kovoti „su antisemitizmu, ksenofobija ir bet kokios formos neapykantos kurstymu“. Tuo metu pats „aušriečių“ lyderis R. Žemaitaitis žadėjo retorikos pokyčius bei pabrėžė būtinybę kovoti su antisemitizmu.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad neįvyktų apkaltos procesas, o ketvirtadienį prisiekė kaip naujai išrinktas parlamentaras.
Vilniaus apygardos teisme taip pat nagrinėjama byla, kur R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos kurstymu prieš žydus. Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!