Per tikslinį specialiųjų tarnybų reidą buvo aptiktas, jų teigimu, daugiau nei kilometro ilgio požeminis tunelis.
Pastarosiomis savaitėmis miestas intensyviai bombarduojamas, Izraeliui ieškant spalio 7 dienos išpuolių organizatorių.
Kariuomenės išplatintose nuotraukose matyti, kas, jos manymu, yra įkaitų laikymo kamera.
„Šiame tunelyje skirtingais laikotarpiais buvo laikoma maždaug 12 įkaitų; trys iš jų buvo grąžinti į Izraelį, o likusieji vis dar laikomi Gazoje“, – teigiama Izraelio kariuomenės išplatintame pranešime.
Tačiau kariuomenė nepateikė jokios išsamesnės informacijos apie ten laikytus įkaitus.
Šiame tunelyje, kuris buvo įrengtas po civilinės zonos centru, taip pat aptiktas vonios kambarys, virtuvė ir poilsio vieta „Hamas“ nariams. Anot kariuomenės, jis buvo „sudėtingo ir tarpusavyje sujungto požeminio labirinto“ dalis.
Be to, tunelis buvo naudojamas kaip „Hamas“ aukšto rango narių slėptuvė. Jis yra susijęs su kitu neseniai aptiktu tuneliu, kuriame buvo kalinami kiti įkaitai, priduriama pranešime.
Išplatino vaizdo įrašą
Kariuomenės vaizdo įraše matyti, kaip specialiosios pajėgos įžengia pro nedidelį išorinį įėjimą krateryje, apsuptame griuvėsių ir betono nuolaužų, netoli daugiabučių komplekso, nurodoma pranešime.
Izraelio kariuomenė taip pat pademonstravo rastas granatas, kurios vėliau buvo neutralizuotos.
Kruviniausias visų laikų Gazos Ruože vykstantis karas prasidėjo spalio 7 dieną, kai „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš Izraelį, per kurį žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo AFP vertinimas, pagrįstas oficialiais Izraelio duomenimis.
Kovotojai taip pat paėmė apie 250 įkaitų. Izraelis teigia, kad Gazos Ruože liko 132 įkaitai, iš kurių, kaip manoma, 29 žuvo.
„Įkalinti požeminiuose tuneliuose, jie kasdien susiduria su tamsa, badu, baime, vienatve ir seksualine prievarta“, – teigiama Įkaitų ir dingusių šeimų forumo išplatintame pareiškime.
„Jei tuoj pat jų neišvešime, jie gali neišgyventi nė dienos“, – priduriama jame.
Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir pradėjo oro smūgius bei antžeminį puolimą, per kuriuos, Gazos Ruožo sveikatos ministerijos duomenimis, žuvo mažiausiai 27 708 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai.
Kampanija nuniokojo dideles Gazos Ruožo teritorijas ir privertė palikti namus daugumą iš 2,4 mln. gyventojų, kuriems taip pat labai trūksta maisto, vandens, degalų ir vaistų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!