„Kelios kitos savaitės bus labai svarbios siekiant išspręsti šią situaciją“, – sakė jis po virtualaus susitikimo, kur dalyvavo ir Didžiajam septynetui (G-7) pirmininkaujančios Vokietijos, JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos, Turkijos ir Libano atstovai.
„Noriu pasakyti aiškiai, kad tikimės aiškių ir konkrečių signalų iš Rusijos, nes grūdų eksporto blokavimas reiškia, kad milijonai vaikų, moterų ir vyrų yra laikomi įkaitais ir pasmerkti mirčiai“, – sakė jis.
Grūdais pakrauti laivai negali išplaukti iš Ukrainos uostų, nors iki Rusijos invazijos pradžios šalis buvo laikoma viena didžiausių pasaulio kukurūzų, kviečių ir saulėgrąžų eksportuotoja.
Libano užsienio reikalų ministras Abdallah Bou Habibas susirinkusiems nurodė, kad kuro ir pagrindinių maisto produktų kainų augimas dar labiau gilina krizę jo šalyje.
„Karas Ukrainoje turi baigtis bet kokia kaina“, – sakė jis ir pridūrė, kad jeigu tai padaryti nepavyks, „suinteresuotos šalys... turi patirti spaudimą, kad nedelsiant leistų saugiai eksportuoti grūdus ir kitas prekes“.
„Pasaulis nebegali ir toliau priklausyti nuo karinių krizių Europoje ar kituose pasaulio regionuose malonės“, – pareiškė A. Bou Habibas.