Anot jo, dar pernai metų birželį ši suma buvo perpus mažesnė.
„Kartu su Pasaulio banku planuojame dar kartą patikrinti, kokie yra Ukrainos poreikiai, kad ji galėtų greitai atsigauti. Norėčiau jums priminti, kad birželio pradžioje yra tokia fiksacija. Tuo metu žala siekė 350 mlrd. dolerių. Atsižvelgiant į neseniai įvykdytus išpuolius prieš mūsų infrastruktūrą, šiandien ši suma siekia daugiau kaip 700 mlrd. dolerių“, – UNIAN cituoja jį.
Nuo pernai metų rudens rusai intensyviai taikosi į Ukrainos energetinę infrastruktūrą. Dėl to iki šiol Ukrainoje susiduriama su elektros energijos, vandens, šilumos tiekimo problemomis.
Ukraina ir Vakarų lyderiai kaltina Rusiją siekiant žiemą išnaudoti kaip ginklą prieš ukrainiečius ir šaltuoju metų laikotarpiu palikti žmones šalti.
Šalys partnerės Ukrainai siunčia elektros generatorių, ukrainiečiai raginami taupyti elektros energiją, kai kuriuose regionuose įvedami tiekimo nutraukimo tvarkaraščiai.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.