• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Posakis „skausmas yra grožis, o grožis – skausmas“ žinomas jau ne vieną dešimtmetį, tačiau dabar šis senas posakis įgavo naują, šiurpą keliančią realybę. Milijonai žmonių, norėdami pasiekti, jų manymu, „tobulą išvaizdą“, ryžtasi ekstremaliems pokyčiams, o jų rezultatai kartais net būna pražūtingi. Istoriškai kosmetinė chirurgija buvo skirta tik turtingiems ir žinomiems žmonėms, tačiau pastaraisiais metais pigios procedūros užsienyje vis labiau vilioja tūkstančius savo išvaizda nepasitikinčių žmonių.

Posakis „skausmas yra grožis, o grožis – skausmas“ žinomas jau ne vieną dešimtmetį, tačiau dabar šis senas posakis įgavo naują, šiurpą keliančią realybę. Milijonai žmonių, norėdami pasiekti, jų manymu, „tobulą išvaizdą“, ryžtasi ekstremaliems pokyčiams, o jų rezultatai kartais net būna pražūtingi. Istoriškai kosmetinė chirurgija buvo skirta tik turtingiems ir žinomiems žmonėms, tačiau pastaraisiais metais pigios procedūros užsienyje vis labiau vilioja tūkstančius savo išvaizda nepasitikinčių žmonių.

REKLAMA

Laimingieji grįžta namo su naujais dantimis, plaukais ir figūra, tačiau kai kuriems procedūros baigiasi tragiškai – jie negrįžta visai. Kadangi plastinė chirurgija daugeliui yra tabu, kai kurie žmonės keliauja į užsienį nepranešę apie tai savo artimiesiems, o šie sužino tik tada, kai jau būna per vėlu, skelbia interneto portalas „Mirror“.

Dalis pacientų po procedūrų stipriai kenčia

Jungtinės Karalystės Nacionalinis statistikos biuras (ONS) apskaičiavo, kad per ketverius metus į užsienį dėl operacijos vykstančių žmonių skaičius beveik padvigubėjo. 2019 m. šią galimybę pasirinko 248 tūkst. Jungtinės Karalystės gyventojų, o 2015 m. – 120 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad procedūros yra rimtos, vizitus galima užsitikrinti beveik akimirksniu. Pacientai nusprendžia praleisti ilgus Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) laukiančiųjų sąrašus ir renkasi iš gausybės užsienio klinikų, kurios žada tokius pačius rezultatus. Sėkmės istorijas papildo siaubo istorijos – pacientai po nepavykusių operacijų lieka išsigimę, kenčia kankinantį skausmą, arba net miršta.

REKLAMA

„Zoom Bumas“ ir įperkamumas

Praėjusiais metais Didžiosios Britanijos estetinės plastikos chirurgų asociacija (BAAPS) pareiškė mananti, kad staigų užsienio chirurgijos operacijų augimą lėmė „Zoom Bumas“, kuris reiškia tai, kad tauta pradėjo labiau rūpintis savo išvaizda po to, kai visą dieną matė save ekrane pandemijos metu.

Turkija tapo nebrangių kosmetinių procedūrų Meka. Ten esančios klinikos gali imti mažesnius mokesčius už paslaugas, nes nuomos ir medicinos įstaigų išlaidos yra daug mažesnės nei Vakaruose. Nors ta pati operacija privačiose Jungtinės Karalystės ligoninėse gali kainuoti nuo maždaug 7 tūkst. svarų sterlingų (apie 8,2 tūkst. eurų), ten galima tikėtis sumokėti nuo 30 iki 70 proc. mažiau.

REKLAMA
REKLAMA

Privačioje Jungtinės Karalystės ligoninėje skrandžio mažinimo operacija, kurios metu aplink skrandį uždedamas silikoninis žiedas, kad žmonės greičiau jaustųsi sotesni, kainuoja 8–10 tūkst. svarų sterlingų (apie 9–12 tūkst. eurų), tačiau Turkijoje ji gali kainuoti vos 2,5 tūkst. svarų sterlingų (apie 3 tūkst. eurų).

Nosies operacija Jungtinėje Karalystėje gali kainuoti 4–7 tūkst. svarų sterlingų (4,7–8,2 tūkst. eurų), tačiau Turkijoje ji gali kainuoti nuo 3 tūkst. svarų sterlingų (3,5 tūkst. eurų), įskaitant pervežimą ir viešbutį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Riebalų nusiurbimas Turkijoje gali kainuoti nuo 1,5 tūkst. iki 3 tūkst. svarų sterlingų (1,8–3,5 tūkst. eurų), o Jungtinėje Karalystėje – nuo 5 iki 12 tūkst. svarų sterlingų (6–14 tūkst. eurų).

Neturėjo jokių medicininių įgaliojimų

Praėjusių metų pabaigoje „Mirror“ tyrimas atskleidė, kaip Turkijos medicinos bendrovė Kalėdų proga siūlė pigias plastines operacijas, o pasiūlymai buvo reklamuojami renginyje Hull mieste (Didžioji Britanija). Žurnalistė ten teiravosi apie galimybę atlikti brazilišką sėdmenų pakėlimą (BBL).

REKLAMA

Per 30 minučių trukusią konsultaciją pacientų koordinatorė prisipažino neturinti jokių medicininių įgaliojimų, tačiau išdėstė visą gydymo planą. Žurnalistei buvo pasiūlyta nuolaida skrydžiams ir patarta rezervuoti bilietus iki sausio mėnesio, kad būtų išvengta kainų kilimo, teigiant, kad operacija gali būti atlikta jau gruodžio 22 dieną. BAAPS prezidentas profesorius Manis Ragbiras sakė, kad yra „labai, labai susirūpinęs“ dėl šių išvadų.

REKLAMA

Paslėpti pavojai

Turkijoje iš tiesų galioja griežti standartai, nes Turkijos sveikatos apsaugos ministerija reguliuoja gydytojus ir ligonines, o jos sveikatos priežiūros specialistai, prieš pradėdami verstis praktika, turi įstoti į pripažintas asociacijas.

Visus metus vyrauja karštas klimatas, todėl daugybė nekokybiškų klinikų siūlo savo paslaugas kaip atostogų saulėje paketų dalį, viliodamos vitamino D stokojančius pacientus ir jų šeimas prabangiu apgyvendinimu. Tendencija naudoti blizgias reklamas su nuolaidomis kelioms procedūroms vienu metu sukėlė nerimą Reklamos standartų tarnybai (ASA), kuri teigė, kad kai kurios bendrovės labai skatina gydymą ant operacinio stalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiais metais BAAPS papasakojo „ITV News“ apie 26 metų moterį, kuri patyrė sunkią traumą po to, kai išvyko į užsienį atlikti procedūros, o galiausiai jai buvo atliktas veido patempimas, kurio ji niekada neprašė. Kitu atveju vyras keliavo į Turkiją persodinti plaukų, o kitą dieną gavo specialų pasiūlymą atlikti akių vokų operaciją, kuri sukėlė komplikacijų.

Visos operacijos yra rizikingos

Nesąžiningose klinikose gali trūkti konsultacijų, priešingai nei Jungtinėje Karalystėje, kur pacientai prieš operaciją paprastai su gydytoju viską išsamiai aptaria akis į akį. Asmens sužalojimo bylas nagrinėjanti advokatų kontora „Irwin Mitchell“ teigia, kad jiems teko girdėti apie pacientus, kurie greitai užsisakė gydymą per „WhatsApp“ arba rezervavo vietas per „Microsoft Teams“.

REKLAMA

Pacientai neturėjo pakankamai galimybių susipažinti su vietos sveikatos priežiūros sistema arba įsitikinti, ar įstaiga, kurioje jiems bus atliekamas gydymas, yra tokia, kokia pristatoma pateiktoje reklaminėje medžiagoje.

Kaip įspėja NHS, visos operacijos yra rizikingos. Komplikacijų po operacijos gali pasitaikyti ne tik užsienyje. Tačiau, keliaujant lėktuvu po rimtos operacijos padidėja kraujo krešulio, kuris gali būti pavojingas gyvybei, atsiradimo rizika. Rekomenduojama neskraidyti penkias–septynias dienas po tokių procedūrų, kaip krūtų operacija ir riebalų nusiurbimas, ir septynias–dešimt dienų po veido kosmetinių procedūrų ar pilvo plastikos.

REKLAMA

Pacientai iš Turkijos grįžo, nes jiems vis dėlto prireikė NHS gydymo, o jų problemos buvo įvairios – nuo pūliuojančių žaizdų iki gyvybei pavojingo sepsio. Nerimą keliantys BAAPS duomenys rodo, kad per trejus metus 94 proc. padaugėjo žmonių, kuriems po užsienyje atliktų procedūrų prireikė gydymo ligoninėje, o daugiau nei trys ketvirtadaliai jų buvo operuoti Turkijoje.

Abejonės dėl netinkamo paruošimo operacijai

Ashtead ligoninės (Jungtinė Karalystė), priklausančios „Ramsay Health Care UK“, chirurgas konsultantas profesorius Omaras Khanas neseniai dalyvavo BBC dokumentiniame filme „Getting Thin Quick“, kuriame atkreiptas dėmesys į Turkijoje atliekamų bariatrinių (skrandžio mažinimo) operacijų pavojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas su „Mirror“, jis perspėjo: „Pacientams, vykstantiems į užsienį šiai operacijai, gali kilti rimtų abejonių dėl priešoperacinio įvertinimo kokybės ir nepakankamos tolesnės priežiūros“.

„Retai, bet gali kilti rimtų komplikacijų, apie kurias paprastai sužinoma praėjus 1–2 savaitėms po operacijos, todėl kiekvienas pacientas po operacijos turi turėti galimybę būti apžiūrėtas ir gydomas chirurgo, ypač komplikacijų atveju. Tokiems pacientams reikia ilgalaikio stebėjimo ir žmogaus, kuris galėtų koordinuoti jų priežiūrą ilgesnį laiką – viso to negauna pacientai, operuojami užsienyje“.

REKLAMA

Aplaidumo atvejų skaičius padvigubėjo

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, žinoma, kad nuo 2019 m. Turkijoje po medicininių procedūrų mirė daugiau kaip 25 žmonės iš Jungtinės Karalystės. Pastarosiomis dienomis šį sąrašą tragiškai papildė merginos Morgan Ribeiro pavardė.

2020–2022 m. užklausų dėl kosmetinio aplaidumo užsienyje „Irwin Mitchell“ kasmet padvigubėjo – nuo mažiau nei vienos per mėnesį iki kelių per savaitę. Partnerė Cheryl Palmer-Hughes sakė laikraščiui „Mirror“: „Širdį draskanti realybė yra ta, kad su kiekvienu skambučiu mus apima déjà vu jausmas“.

REKLAMA

„Dažnai puikiai įsivaizduojame, kaip vyks skambutis – nuo to, kaip buvo užsakyta operacija, iki bendravimo su klinika pobūdžio, sutikimo operacijai proceso ir gautos priežiūros po jos. Deja, nors šie klientai ėmėsi tokių procedūrų ar gydymo, kad teigiamai pakeistų savo išvaizdą ar savijautą, atsitiko priešingai. Jie buvo rimtai sužaloti, dažnai visam laikui, ir patyrė dideles traumas“.

Per pastaruosius metus pacientai po operacijos į įmonę kreipėsi tik dėl kelių priežasčių: jiems buvo atlikta procedūra, su kuria jie nesutiko; buvo pašalinta ar pakeista daugiau, nei jie sutiko, ir šie pokyčiai yra negrįžtami; jie užsikrėtė rimta infekcija, dėl kurios teko skubiai gydytis Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA
REKLAMA

Tragiškos mirtys

20-metė Morgan Ribeiro, iš kurios daugelį metų buvo tyčiojamasi dėl jos svorio, mirė po skrandžio mažinimo operacijos Turkijoje. Jai pasidarė bloga lėktuve, kai ji skrido namo su savo partneriu Jamie Brewsteriu. Teigiama, kad per 2 500 svarų sterlingų (apie 3 tūkst. eurų) kainavusią skrandžio mažinimo operaciją jai netyčia buvo perpjauta plonoji žarna ir Morgan mirė sausio 13 dieną. Chirurgas savo klaidą neigė.

Po sausio 5 d. atliktos operacijos grįžtant namo lėktuve jai prasidėjo sepsinis šokas, todėl skrydį teko nukreipti į Belgradą Serbijoje, kur ji ir mirė. Jos mama, 44 metų Erin Gibson, nežinojo, kad Morgan išvyksta į užsienį, gultis ant operacinės stalo.

Ji kartu su 19 metų Jamie Brewsteriu išvyko iš savo namų Pietų Londone, nes nenorėjo ilgus metus laukti Nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos sąraše. Būtent gydytojai Serbijoje pasakė, kad merginos plonoji žarna buvo perpjauta.

Jie pašalino 10 cm plonosios žarnos ir tikėjosi, kad ji išgyvens. Tačiau sausio 9 d. Morgan Ribeiro ištiko širdies smūgis ir po keturių dienų, 4 val. ryto, ji mirė.

Gydytojas savo kaltę neigia

Laikraštis „Mirror“ susirado operaciją atlikusį gydytoją – daktarą Serkaną Bayilą, kuris teigė, kad jos mirtis niekaip nesusijusi su operacija, ir tvirtino, kad ji mirė dėl lėktuve įvykusios embolijos (kraujagyslių užsikišimo).

REKLAMA

„Kai ji paliko kliniką, jos gyvybinės funkcijos buvo geros, – sakė jis privačioje ligoninėje. – Baisiausias dalykas per šias operacijas yra nuotėkis, o ji turėjo nulinį nuotėkį ir dėl to manau, kad ją tiesiog ištiko embolija“.

Morgan mama Erin Gibson, reaguodama į šiuos teiginius, sakė: „Tai absurdiška. Tai nebuvo embolija. Tai buvo plėštinė žaizda. Operacijos metu mums buvo pasakyta, kad ji buvo perpjauta... Man buvo pasakyta, kad ji iš karto rodė karščiavimo požymius, nes jos organizmą jau buvo ištikęs sepsinis šokas. Į jos kraują pateko suskaidytas maistas. Ji jau buvo per plauką nuo mirties, kai dar tebebuvo toje ligoninėje“.

20 metų gerbiamas chirurgas daktaras S. Bayilas sakė, kad pirmadienį jį aplankė Turkijos valdžios institucijos, kad pradėtų tirti bylą, ir paėmė visas ataskaitas, tačiau kol kas jam leidžiama toliau dirbti. Jis taip pat išreiškė užuojautą dėl merginos mirties, tačiau tvirtino, kad Turkija yra saugi vieta operuotis.

Po operacijos sustojo širdis

Dviejų vaikų mama iš Nortamptono mirė 2022 m. kovo mėn. po kelionės į Stambulą (Turkija), kur jai buvo atliktas riebalų nusiurbimas ir pilvo plastika. Praėjus dviem dienoms po procedūros, 34 metų moteriai sustojo širdis.

Praėjusių metų lapkritį Jungtinės Karalystės vyriausybė pareiškė, kad susitiks su Turkijos pareigūnais dėl medicininio turizmo taisyklių.

REKLAMA

Dar viena nukentėjusioji buvo 31 metų Melissa Kerr, kuri 2019 m. mirė privačioje ligoninėje, po braziliško užpakaliuko pakėlimo operacijos. Teismo medicinos ekspertas išreiškė susirūpinimą, kad jai ir kitiems asmenims prieš vykstant į užsienį nebuvo suteikta pakankamai informacijos.

Supuvusios krūtys

Chloe Rose iš Halifakso (Kanada), keliaudama į Turkiją atlikti krūtų pakėlimo procedūros, baiminosi dėl savo gyvybės. Jos sesuo, 27 metų Collette Pickering, pasidalijo šiurpia istorija, ragindama ir kitus atšaukti planuotas operacijas.

Būdama 22 metų amžiaus Chloe Rose jau daugelį metų jautė diskomfortą dėl savo 36EE dydžio krūtinės ir nusprendė pasidaryti operaciją, kad sumažintų nepasitikėjimą savimi ir nugaros skausmus. Tačiau kai ji atsikėlė nuo operacinio stalo, rėkė iš skausmo ir buvo įsitikinusi, kad mirs, nes viskas vyko „siaubingai blogai“.

Jos speneliai virto dvokiančiomis atviromis žaizdomis. Merginos sesuo Collette Pickering teigia, kad chirurgai pašalino per daug odos, todėl nutrūko jos kraujotaka ir speneliai apmirė. Chloe Rose sako, kad į jos paketą buvo įtrauktas vertėjas, tačiau atsidūrus ligoninėje, kurioje nebuvo angliškai kalbančių gydytojų, jai teko pasikliauti „Google“ vertėju, o tai tikrai buvo sudėtinga.

REKLAMA

Ji tvirtina, kad kaniulės buvo blogai įvestos, o adatos buvo paliktos gulėti palatoje. Kartais iš jos nuleistas kraujas būdavo paliekamas tualeto klozete, o žaizdos buvo iš naujo susiūtos, nepaaiškinant kodėl, ir dar be nuskausminamųjų.

Sesės teigia, kad žaizdos buvo susiūtos tik iki pusės ir Chloe liko su atviromis žaizdomis. Jie teigia, kad tik po pokalbio su Didžiosios Britanijos ambasada merginai buvo duota antibiotikų infekcijai gydyti, tačiau net ir tada jos sveikata nepagerėjo.

Šeimai sukūrus lėšų rinkimo puslapį, ji galėjo grįžti namo medicininės pagalbos skrydžiu. Kai ji atsidūrė Jungtinės Karalystės teritorijoje, ji buvo nuvežta į ligoninę ir ten gydoma nuo nekrozės – kūno audinių žūties.

Svajonių šypsena prilygo košmarui

Kita populiari kosmetinė procedūra, dėl kurios žmonės skrenda į Turkiją, yra laminatės, dabar vadinamos tiesiog „Turkiškais dantimis“. Daugybė Holivudo šypsenų besitikinčių žmonių liko nelaimingi su „ryklio dantimis“ po to, kai jie buvo nudrožti iki nedidelių galiukų.

Į Turkiją išskridusi ir 4 tūkst. svarų sterlingų (4,7 tūkst. eurų) laminatėms išleidusi pora įspėjo kitus nesekti jų pėdomis, nes jos patyrė „nuolatinį skausmą“ ir vos galėjo valgyti ar gerti. 32 metų Jade Tushingham ir jos 30 metų partnerė Kelly Tushingham 2022 m. rugsėjį išvyko į Antaliją, kad susidėtų laminates, nes buvo suviliotos kur kas pigesnių kainų.

REKLAMA

Tačiau sprendimas taupyti pinigus greitai virto „košmaru“, kuris, pasak jų, „sugriovė jų gyvenimą“. Porai teko išpjauti po vieną dantį, o tai, pasak jų, sukėlė „momentinį skausmą“.

Laikinas laminates teko laikyti penkias dienas, kol buvo galima uždėti nuolatines, o per tą laiką dėl nušlifuotų krūminių dantų joms buvo sunku valgyti ir gerti, nes dantys buvo itin jautrūs. Kai jos grįžo įsidėti nuolatinių laminačių, Jade Tushingham prisimena, kad „visur buvo kraujo“.

Praėjus keturiems mėnesiams po kelionės, jos vis dar jautė nuolatinį skausmą, nepaisant to, kad vizualiai atrodė „nuostabiai“. Joks odontologas Jungtinėje Karalystėje negalėjo jų „net paliesti“, kad sutvarkytų, ir sakė, kad moterims gali tekti skristi atgal į Turkiją, kad joms sutvarkytų sugadintus dantis.

Praėjusią vasarą modelis Jackas Jamesas nusprendė išleisti 3 tūkst. svarų sterlingų (3,5 tūkst. eurų) už laminačių rinkinį ir dėl procedūros išvyko į Stambulą. Iš pradžių 22 metų jaunuolis buvo patenkintas, tačiau netrukus jam prasidėjo „siaubingas burnos kvapas“ ir kraujavimas, todėl skubiai užsisakė vizitą pas odontologą.

J. Jamesas teigia, kad jam buvo pasiūlyta sumokėti 20 tūkst. svarų sterlingų (23,5 tūkst. eurų) už pakartotinį laminačių sudėjimą Jungtinėje Karalystėje, todėl jis grįžo į Turkiją ir viską pradėjo iš naujo.

REKLAMA

„Jie išpjovė visus mano dantis bei susidariusį pūlinį ir įdėjo laikinus dantis. Prireikė kelių savaičių, kol infekcija išnyko“, – sakė jis.

Vaikinas pridūrė: „Tai buvo tarsi iš siaubo filmo“.

Pasak odontologų, jie pacientams daro „paslaugą“

Kai kurie odontologai Turkijoje mano, kad daro britams paslaugą, nes jie bėga iš Jungtinės Karalystės, gydytis į Turkiją. „Dentakay“ vadovas daktaras Gülay Akay sakė „Mirror“ atskirame tyrime: „Pacientų, atvykstančių į Turkiją iš Jungtinės Karalystės, skaičiaus augimas išties neįtikėtinas ir nerodo jokių lėtėjimo ženklų“.

„Nėra abejonių, kad krizė NHS priežiūros srityje skatina britus ieškoti gydymo kitose šalyse. Esame matę tikrų siaubo istorijų, įskaitant vieną pacientą, kuris per eismo įvykį neteko beveik visų dantų, bet negalėjo gauti gydymo NHS“, – sako gydytojas.

Jungtinėje Karalystėje esančios Advokatų kontoros „Irwin Mitchell“ atstovė M. Palmer-Hughes pridūrė: „Mes žinome, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės keliauja į užsienį, yra kaina. Taip, visos operacijos yra rizikingos, tačiau vykstant į užsienį rizika gali būti didesnė“.

Jie pataria žmonėms, galvojantiems apie operaciją, atlikti keletą veiksmų, įskaitant bet kokių planuojamų procedūrų aptarimą su savo šeimos gydytoju, apsvarstyti galimybę bendrauti atvykus į ligoninę, apsvarstyti galimybę įsigyti specialų kelionės ir (arba) medicininį draudimą procedūrai ir įspėti apie rašytines sutartis.

REKLAMA

Gerai pagalvokite, ar verta rizikuoti

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija įspėja keliautojus dėl medicininio turizmo Turkijoje.

„Medicinos įstaigų ir gydymo paslaugų standartas gali labai skirtis, – teigiama jų interneto svetainėje. – Mums žinoma apie daugiau kaip 25 Didžiosios Britanijos piliečius, kurie nuo 2019 m. sausio mėnesio mirė po Turkijoje atliktų medicininių procedūrų. Buvo pranešimų apie botulizmo (infekcinės nervų sistemos ligos) protrūkį, susijusį su Stambule ir Izmire 2023 m. vasario mėnesį atliktomis skrandžio mažinimo procedūromis“.

Jei ketinate vykti į Turkiją medicininiam, chirurginiam ar odontologiniam gydymui, turėtumėte:

  • Perskaityti daugiau patarimų, kaip vykti į užsienį gydytis ir atlikti planines operacijas;
  • Aptarti planus su savo šeimos gydytoju prieš vykstant į bet kokias medicinines procedūras užsienyje;
  • Atlikti savarankišką tyrimą – privačios bendrovės yra finansiškai suinteresuotos organizuoti jūsų medicininį gydymą užsienyje, todėl jų teikiama informacija neturėtų būti vienintelis jūsų informacijos šaltinis;
  • Turkijos sveikatos apsaugos ministerija savo patvirtintų medicinos paslaugų teikėjų sąrašą pateikia „HealthTurkiye“ interneto svetainėje. Ši svetainė yra tik informacinio pobūdžio. FCDO nerekomenduoja ir nepatvirtina jokio asmens ar įstaigos kompetencijos ar tinkamumo.

Svarbiausia, patys pasidomėkite ir patikrinkite, ar medicinos įstaigos į kurias ketinate vykti, tikrai yra patikimos.

Jau musu chirurgai darbo neturi, kad straipsnius uzsakineja
kiekius skrendančių dėl med paslaugų į Turkiją taip neatrodo. Greitai žmonės skris ir elementarių paslaugų gauti, nes nemokama medicina sunaikinta, o privati penkis kartus brangesnė nei Turkijoje.
Specialistai jūs specialistai, tik nereikia užsakomųjų straipsnių. Lietuvoje už savo kosmines kainas tiek nesąmonių pridarote, kad žmonės ne vien dėl pigesnių paslaugų, bet ir iš baimės į užsienį gydytis bėga.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų