„Fodor‘s Travel“ „No List 2025“ – tai sąrašas, apimantis „labai patrauklias turistų lankomas vietas, kurios žlunga dėl savo žinomumo naštos“.
„Fodor‘s Travel“ į sąrašą įtraukė ne tik gerai žinomas vietoves visame pasaulyje, bet ir kai kuriuos Europos miestus. Pasak turizmo agentūros, 2025 m. žmonės turėtų vengti tam tikrų vietų, kuriose vietiniai gyventojai nenori įsileisti turistų.
Balis, Indonezija
Indonezijos sala, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais ir žaliuojančiais kraštovaizdžiais, buvo išskirta kaip pagrindinė vieta, kurios šiais metais reikėtų vengti.
„Fodor‘s Travel“ rašė: „Sparti, nekontroliuojama plėtra, kurią skatina perteklinis turizmas, kėsinasi į natūralias Balio buveines, niokoja jo aplinkos ir kultūros paveldą ir sukelia „plastiko apokalipsę.“
Barselona, Ispanija
Pranešama, kad šis Europos miestas, garsėjantis unikalia architektūra bei naktiniu gyvenimu, persisotino turistais, todėl vietiniai gyventojai jų įsileisti nebenori.
Vasarą Barselonos gyventojai buvo pastebėti purškiantys vandenį ant nieko neįtariančių turistų, o dešimtys tūkstančių demonstrantų, susirinkusių miesto centre, reikalavo, kad jie išvyktų.
„Fodor‘s Travel“ gide aiškinama, kad lankytojų atvyksta tiek daug, kad jie „užkemša rajonus“ ir „keičia pačią visuomenės struktūrą“.
Pranešime teigiama, kad dėl šios priežasties 2025 metais vertėtų vengti Barselonos.
Priduriama, kad „gera turizmo valdymo strategija turėtų iš karto pagerinti vietinių gyventojų gyvenimą“.
Venecija, Italija
Dar vienas Europos miestas, kuriame turistai yra nepageidaujami, yra Venecija. Šis Italijos miestas kasmet pritraukia daugybę turistų, tačiau kaip ir Barselonoje, vietiniai gyventojai jų priimti nenori.
Vietos valdžia jau ėmėsi priemonių, kuriomis siekiama apriboti lankytojų skaičių ir įvedė turistinį mokestį.
Tokijas, Japonija
Turistai, planuojantys keliones į Rytų Aziją, turėtų taip pat susimąstyti. Japonijos sostinė tapo perpildyta turistų, o „Fodor‘s Travel“ pažymi, kad vietos žiniasklaida vis dažniau vartoja terminą „turizmo tarša“.
Kiotas, Japonija
Kitas Japonijos turistų lankomas miestas yra Kiotas. Jis tapo viena geidžiamiausių kelionių krypčių dėl daugybės šventyklų, rūmų ir sodų, iš kurių kai kurie įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.
Tačiau, kaip pastebi turizmo agentūra, Kioto „privalomuose aplankyti“ objektuose, tokiuose kaip Arašijama, Kijomizudera ir Fušimi Inari, neįmanoma „patogiai pasivaikščioti“, nes juos „užplūsta minios“.
Maljorka, Ispanija
Dar viena Ispanijos kryptis, pelniusi vietą „Fodor‘s Travel“ sąraše, yra saulėta ir vaizdinga Maljorkos sala.
Dėl nuostabių paplūdimių, šiltos temperatūros ir šurmuliuojančio naktinio gyvenimo ši Viduržemio jūros sala tapo ypač populiari tarp britų ir vokiečių turistų.
Tačiau vietiniai gyventojai tapo vis labiau nusiteikę prieš turizmą.
Vasarą prieš turizmą nusiteikę protestuotojai surengė keletą demonstracijų, reikalaudami sugriežtinti taisykles, kad būtų galima kontroliuoti turistų, plūstančių į Ispanijos salą, antplūdį.
Vienu konkrečiu atveju 100 protestuotojų, apsiginklavusių plakatais, įsiveržė į populiarų vakarėlių paplūdimį ir liepė turistams „keliauti namo“.
Koh Samui, Tailandas
„Fodor‘s Travel“ rašė, jog Koh Samui miestas, esantis Tailande jau seniai kenčia nuo pernelyg didelio turizmo. Daugelis ypač nerimauja dėl 2025 m. įvyksiančios „Baltojo lotoso“ sezono premjeros, kurios metu, tikėtina, jog sala sulauks daugybės turistų.
Todėl ekspertai nerimauja, kad padidėjęs srautas dar labiau pagilins esamas salos problemas.
Agridžentas, Italija
Šis miestas ruošiasi 2025 m. tapti Italijos kultūros sostine, o tai greičiausiai reikš lankytojų skaičiaus augimą, rašo „Fodor‘s Travel“.
Tačiau pažymima, kad vietovė „susiduria su rimta vandens krize, kurią dar labiau paaštrinti gali išaugęs turizmas“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!