Kovos su terorizmu pajėgų pareigūnas sakė, kad ši ataka buvo įvykdyta ankstesnį vakarą Abaro rajone – IS paleido chloro užtaisą nešusią raketą.
Šaltinis nurodė, kad septyniems kariams sutriko kvėpavimas; jie gydomi netoliese veikiančioje karo lauko ligoninėje.
JAV palaikomos Irako pajėgos kaunasi su IS kovotojais tankiau apgyventuose Mosulo vakariniuose rajonuose. Pasak irakiečių pareigūnų, vyriausybės pajėgos susigrąžino jau daugiau kaip pusę Vakarų Mosulo.
Iš Irako antrojo didžiausio miesto rytinės dalies IS džihadistai buvo išstumti sausį.
Sirijos vyriausybė 2013 metais, pagal susitarimą, padėjusį išvengti JAV karinės intervencijos, oficialiai prisidėjo prie Cheminių ginklų konvencijos ir perdavė savo cheminį arsenalą.
Tačiau ir vėliau ne kartą pasigirdo įtarimų, kad vyriausybė naudoja cheminius ginklus. JT vadovaujami tyrėjai režimą kaltino dėl mažiausiai trijų atakų panaudojant chlorą 2014 ir 2015 metais.
Vyriausybė neigia naudojanti cheminius ginklus ir savo ruožtu kaltino sukilėlius naudojant uždraustus ginklus.
Antradienio ataka buvo surengta kelios dienos po to, kai prezidentui Basharui al Assadui lojalios pajėgos buvo apkaltintos cheminių ginklų panaudojimu per kontrpuolimą kaimyninėje Hamos provincijoje.
Opozicija apkaltino vyriausybines pajėgas panaudojus „toksiškas medžiagas“ bandant atremti puolimą.
Ketvirtadienį per aviacijos smūgius keliuose rajonuose Hamos provincijos šiaurėje maždaug 50-čiai žmonių buvo sutrikęs kvėpavimas, nurodė SOHR, kuri negalėjo patvirtinti, kas sukėlė šiuos simptomus.
SOHR gauna informaciją iš šaltinių tinklo Sirijoje ir nurodo, kad lėktuvų priklausomybę vienai ar kitai šaliai nustato pagal jų tipą, atakų vietą, skrydžių pobūdį ir panaudotą amuniciją.
Nuo 2011 metų kovo, kai antivyriausybiniais protestais prasidėjo Sirijos konfliktas, jau žuvo daugiau kaip 320 tūkst. žmonių.