„Kai mes išėjome iš „Azovstalio“ ir mus pasitiko rusai, iš jų akių buvo galima suprasti, kad tai galas. Aš bijojau ne mirties, o kapituliacijos. Aš supratau, kad negaliu pasitikėti rusais, o Raudonojo Kryžiaus tarptautinė organizacija neišlaikė duoto žodžio dėl belaisvių saugumo“, – cituojama leidinyje „Ptaška“.
„The Philadelphia Inquirer“ pasakojama, kad J. Polyščuk buvo atvežta į koloniją Olenivkoje, Rusijos okupuotoje Donecko srities teritorijoje. Ten ji buvo įkurdinta nedidelėje kameroje su cementinėmis grindimis.
„Patalpa, kur mes, moterys, gyvenome, buvo pirmame aukšte, o visi tardymai vyko antrajame. Kuomet žmones vesdavo į kankinimus, tai pirmajame aukšte priversdavo juos išsirengti ir šliaužti nuogiems koridoriumi ir laiptais. Mes turėjome radijo tašką, tačiau jis negalėjo užgožti smūgių, klyksmų ir stenėjimų garsų, kuriuos mes girdėjome. Mums niekada neleido bendrauti su vyrais. Tačiau kartais pavykdavo sužinoti, kaip jiems sekasi“, – pasakojo paramedikė.
Žiaurūs kankinimai ir daug išprievartavimo atvejų
Jos teigimu, rusai taikė žiaurius kankinimų metodus. Jie pjaustė ukrainiečių belaisviams odos gabalus, kalė į juos vinis, vyrus žiauriai mušė.
„Pirmąjį mėnesį pas mus po kankinimų atvežė jauną vyrą, o jau kitą dieną ištraukė jį negyvą, įsuktą į audeklą. Mums pasakė, kad jis pasikorė. Tačiau mes girdėjome, kaip kai kurie karininkai šaukė rusams, kurie jį užmušė, kad tie daugiau nežudytų karo belaisvių“, – pasakojo J. Polyščuk.
Straipsnyje taip pat pasakojama, kad belaisviai būdavo dažnai išvežami iš Olenivkos į Taganrogą, kur laikymo sąlygos buvo dar žiauresnės. Ten moteris mušdavo po triskart per dieną, vertė jas išsirengti ir šliaužioti grindimis, vertė daryti špagatą ir taip išbūti valandomis.
„Kai tave ištempia, spiria tarp kojų sunkia avalyne… visas moteris mušė per galvas ir vertė rautis plaukus. Jie be perstojo jas žemino. Sykį atvežė moterį iš Taganrogo, kuri buvo trečią mėnesį nėščia, tačiau jie išmušė iš jos vaiką ir ją kankino. Aš žinau daug žiaurių išprievartavimo atvejų“, – cituojama „Ptaška“.
„Azovo“ savanorių pulkas įkurtas 2014 metų gegužę ginantis nuo Rusijos organizuotų smogikų siautėjimo Rytų ir Pietų Ukrainoje. „Azovas“ iki pat praėjusių metų gegužės saugojo Mariupolį.