Vėlų penktadienio vakarą kilus gaisrui, Hidros salos meras išreiškė „pasipiktinimą“ ir pažadėjo imtis teisinių veiksmų prieš atsakingus asmenis.
Šią savaitę jau kilo dešimtys gaisrų, per kuriuos žuvo mažiausiai vienas žmogus.
Naujausias gaisras kilo „dėl iš jachtos paleistų fejerverkų ir sudegino vienintelį pušyną saloje, sunkiai prieinamoje vietoje, kur nėra kelio“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Hidros salos ugniagesių komanda.
Dar vienas gaisras šeštadienį siautėjo Andro saloje, pranešė gelbėjimo tarnybos. Buvo evakuoti keturi kaimai, o liepsnoms gesinti vandeniu pasitelkti lėktuvai ir sraigtasparniai.
Graikija sugriežtino bausmes už padegimus – dabar kaltininkams gresia iki 20 metų kalėjimo ir bauda iki 200 000 eurų (214 000 JAV dolerių).
Hidros salos meras Giorgosas Koukoudakis visuomeniniam transliuotojui ERT sakė, kad valdžios institucijos turi sukurti daugiau priešgaisrinių zonų ir kelių per miškus, taip pat ragino imtis teisinių veiksmų prieš „neatsakingus“ žmones.
Graikija ruošiasi sunkiai vasarai, valdžios institucijoms įspėjus, kad dėl stipraus vėjo ir aukštos temperatūros kyla „labai didelė miškų gaisrų rizika“.
Praėjusią savaitę Viduržemio jūros šalyje užfiksuota pirmoji šių metų karščio banga, kai kuriose vietovėse temperatūra pakilo virš 44 laipsnių Celsijaus.
Penktadienį ugniagesiai kovojo su tris dienas siautėjusių smarkių vėjų išprovokuotais gaisrais, per kuriuos žuvo mažiausiai vienas žmogus.
Pernai po dvi savaites trukusios smarkios karščio bangos kilo miškų gaisrai, per kuriuos žuvo 20 žmonių.
Mokslininkai perspėja, kad dėl žmonių išmetamo iškastinio kuro ilgėja ir intensyvėja karščio bangos visame pasaulyje.
Kylančios temperatūros ilgina miškų gaisrų sezoną ir didina gaisrų išdegintą plotą, teigia Jungtinių Tautų (JT) Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija.