Iranas yra pasirengęs "paremti" 15 britų jūrininkų, kuriuos buvo sulaikęs, ir padėti publikuoti jų pasakojimus, paskelbė vienas prezidento patarėjas.
Tokį pareiškimą Iranas padarė po to, kai Londonas atšaukė sprendimą leisti šiems jūrininkams gauti užmokestį už savo pasakojimus.
"Kai tik gausime garantijas, kad tie jaunieji britų karinio jūrų laivyno nariai nesusipyks su savo vyriausybe ir kariuomene, Iranas bus pasirengęs paremti juos, jiems rašant ir publikuojant savo atsiminimus", - sakė Ali Akbaras Javanfekras (Alis Akbaras Džavanfekras), kurio žodžius citavo valstybinė žiniasklaida.
Iraniečiai "aprūpins juos nuotraukomis ir ... kasetėmis bei vaizdajuostėmis apie jų malonų gyvenimą tuo metu, kai jie buvo Irane", sakė A.A.Javanfekras, Irano prezidento Mahmoudo Ahmadinejado (Mahmudo Ahmadinedžado) patarėjas žiniasklaidos klausimais.
Kovo 23 dieną Irano Revoliucinė gvardija sulaikė 15 britų karinio jūrų laivyno narių ir jūrų pėstininkų, kurie esą įplaukė į Irano teritorinius vandenis.
Vėliau M.Ahmadinejadas jiems suteikė malonę ir juos paleido. Tai buvusi "dovana" britų liaudžiai.
Būdami Irane jūrininkai sakė, kad jais buvo gerai rūpinamasi, bet grįžę pareiškė, kad su jais buvo elgiamasi blogai.
Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Desas Browne'as (Desas Braunas) tada buvo priverstas parlamente atsiprašyti už sprendimą leisti šiems jūrininkams parduoti savo pasakojimus ir pakeisti jį draudimu.
Faye Turney (Fėj Terni), kuri buvo vienintelė moteris minimų jūrininkų grupėje, kaip pranešama, gavo maždaug 100 tūkst. svarų (509 tūkst. litų) už interviu bulvariniam laikraščiui "The Sun" ir komercinei televizijai ITV.
Jauniausiasis iš tų jūrininkų, Arthuras Batcheloras (Arturas Bačeloras), pardavė savo istoriją "Daily Mirror" ir sutrikdė kariškius pasiskųsdamas, kad iraniečiai taip ir negrąžino jo MP3 grotuvo.