Irano nacionalinė pasipriešinimo taryba (NCRI), kuri anksčiau atskleidė informaciją apie slaptus Teherano urano sodrinimo įrenginius, su leidiniu pasidalijo informacija apie tai, kaip Islamo revoliucijos gvardija plečia savo ginklų programas.
Skubi branduolinių kovinių galvučių gamyba
Tremtyje veikianti opozicijos grupė teigia, kad du objektai, užmaskuoti kaip ryšių palydovų paleidimo įrenginiai, buvo naudojami skubiai branduolinių kovinių galvučių gamybai.
Abu objektus kontroliuoja Pažangiųjų gynybos tyrimų organizacija – režimo branduolinių ginklų padalinys.
„Irano mulos yra melo, apgaulės ir išsisukinėjimo meistrai. Daugiau nei du dešimtmečius jie naudojosi derybomis ir Vakarų nuolaidžiavimu kaip priemone savo branduolinei programai įgyvendinti, keldami grėsmę pasaulio taikai ir stabilumui“, – interviu „The Telegraph“ sakė NCRI atstovė Sunna Samsami.
Pasak jos, Teheranas dar niekada nebuvo toks silpnas ir pažeidžiamas kaip dabar.
„Todėl beviltiškas Irano režimas spartina branduolinių ginklų kūrimą. Atėjo laikas pareikalauti, kad režimas atsakytų už vidaus žudynes, atšilimą regione ir branduolinio ginklo kūrimą“, – pridūrė S. Samsami.
Raketa galėtų pasiekti ir Graikiją, ir Izraelį
Pirmajame raketų bandymo poligone, režimo raketų ekspertai gamino branduolinę kovinę galvutę, kurią būtų galima pritvirtinti prie kietojo kuro raketos „Ghaem–100“, kurios nuotolis siekia 3 tūkst. km, rašo „The Telegraph“.
Tokio nuotolio raketos leistų Iranui iš savo teritorijos smogti branduolinius smūgius giliai į Europą – iki pat Graikijos ir tokių regioninių taikinių kaip Izraelis, kuris yra užkietėjęs Teherano priešas.
NCRI leidiniui pridūrė, kad buvo sėkmingai išbandytos mažiausiai trys šios raketos, o tai „didina režimo galimybes dislokuoti branduolinius ginklus“.
„Ankstesni bandymai buvo atliekami kaip palydovų paleidimai, nes raketos buvo apibūdinamos kaip „palydovai nešėjai“, siekiant nuslėpti tariamą režimo branduolinių raketų programą“, – teigė NCRI. Palydovinėse nuotraukose taip pat matyti didelė betoninė platforma, iš kurios mobiliosios paleidimo sistemos gali paleisti į dangų raketas. Be to, šioje vietoje yra pastatų, kuriuose, kaip manoma, atliekami moksliniai tyrimai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!