Šiame mieste net dvidešimt 16 -18 metų paauglių 28-erių lenką vijosi kol pavijo. Pasislėpti nesugebėjč slenkas buvo žiauriai sumuštas.
Lietuviams, visa laimė, dar neteko susidurti su rasistais.
„Kažkokia nežinia tikrai pasisėjo žmonėse, ir kas bus, kai Didžioji Britanija tikrai išstos. O dėl rasizmo tikrai nieko nesijaučia ir tai, manome, tikrai pavieniai atvejai. Ir tokie dalykai, be abejo, žmones sujaudina, sukrečia. Nesvarbu prieš kokios pilietybės žmogų“, - mintimis dalijasi Lidse gyvenanti lietuvė Jelena Masiukė.
Iš Europos pasitraukti nusprendusioje Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai dar niekaip nepamiršta to, kaip prieš mažiau nei 2 sav. buvo apšaudyti lietuvių namai Šiaurės Airijoje.
„Dabar mes žinome tokius 5 atvejus, kuriuos tiria policija. Beje, noriu pabrėžt, turėkite omenyje, kad tas nacionalizmas yra tik viena iš versijų – gali būti ir kitos – čia irgi. Tai statistiškai tai tikrai nėra daug. Na, bet kiekvienas atvejis yra svarbus. Aš manau, kad tai dėmesį ir mūsų, bet ir britų valdžios, ir na galbūt čia daugiau tokių išpuolių buvo susijusių su lenkais. Mūsų tautiečiai, jiems, ačiū Dievui, sakysim, nebuvo tokių pasekmių, kaip tenai kitiems“, - situaciją kol kas teigiamai vertina užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Bet statistika realią situaciją ne visada atspindi. Pasirodo „šviežesnius“ imigrantus po „Brexit" balsavimo čia engti pradėjo net ir kiti – ilgiau čia gyvenantys imigrantai. Štai Londone gyvenanti Roberta pasakoja, ką išgirdo vos sudrausminusi pro mašinos langą šiukšles išmetusį žmogų.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.