Darbo imigrantai iš Rytų Europos šalių 2004–2009 metais gerokai prisidėjo prie Didžiosios Britanijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo. Kaip neseniai parengtoje ataskaitoje teigia Nacionalinio ekonominių ir socialinių tyrimų instituto ekspertai, šiuo laikotarpiu Britanijos BVP padidėjo 7,7 proc., arba 98 mlrd. svarų sterlingų. Maždaug penkiais procentais prie to prisidėjo darbuotojai iš „naujosios Europos“.
Palyginimui: Vokietijos ekonomika tuo pačiu laikotarpiu buvo sustingusi, pažymi ataskaitos autoriai.
Po Europos Sąjungos plėtros 2004 metais tik trys „senosios Europos“ valstybės – Didžioji Britanija, Airija ir Švedija – atvėrė savo sienas atvykėliams iš Rytų Europos. Visos kitos šalys įvedė laikinus apribojimus.
Nuo 2004 metų dirbti į Jungtinę Karalystę iš Rytų Europos šalių atvyko maždaug 1,5 mln. žmonių. Maždaug 700 tūkst. iš jų, įskaitant beveik pusę milijono lenkų, liko Britanijoje nuolat gyventi.
Ekspertai mano, kad dalis į užsienį uždarbiauti vykstančių lenkų gali pasukti į Vokietiją, tačiau Britanijos naudai kalba tai, jog šioje šalyje jau susiformavo didžiulė lenkų bendruomenė.