E. Muskas siekia paskatinti socialinio tinklo naudojimą tarp vartotojų ir užsitikrinti pajamų srautus internetinėje platformoje, kurią pernai įsigijo už 44 mlrd. JAV dolerių.
„Ištrinsime paskyras, kuriose keletą metų nevykdyta jokia veikla, todėl tikriausiai pastebėsite, kad sekėjų skaičius sumažės“, – tviteryje paskelbė E. Muskas.
Verslininko paskelbti pakeitimai pradedant personalo mažinimu ir baigiant nemokamų patikrinimo ženklelių panaikinimu atstūmė dalį vartotojų ir reklamos užsakovų.
„Twitter“ mėlynosios varnelės buvo atkurtos kai kuriose žiniasklaidos, įžymybių ir kitose aukšto lygio paskyrose balandžio pabaigoje.
E. Muskas tuo metu tviteryje paskelbė, kad „už keletą (prenumeratų) sumokėjo asmeniškai“.
Daugelis oficialių žiniasklaidos paskyrų atgavo mėlynąsias varneles, tačiau tai nepriviliojo atgal JAV visuomeninio radijo NPR, kuris balandžio viduryje sustabdė veiklą savo paskyrose.
Transliuotojas prisijungė prie kolegų, kurie protestavo prieš žiniasklaidos priemonių paskyrų žymas „susijusi su valstybe“ ir „finansuojama vyriausybės“.
Tokiomis žymomis būdavo žymimos valstybinės žiniasklaidos ar vyriausybės pareigūnų, daugiausiai iš autoritarinių šalių, pavyzdžiui, Kinijos ir Rusijos, paskyros.
Nuo tada, kai E. Muskas įsigijo „Twitter“, bendrovė sušvelnino turinio moderavimą tinkle ir leido grįžti daugeliui vartotojų, kurių paskyros buvo uždraustos dėl neapykantą kurstančių arba dezinformaciją.
Rinkos stebėtojai teigia, kad „Twitter“ pajamos sumažėjo, nes reklamos užsakovai vengia platformos.