„Kai paukščiai pakyla į dangų, uždengia visą Saulės šviesą. Man atrodo, kad jų čia milijonai“, – teigia vietos gyventojas Williamas Turneris. Tikriausiai dėl pasikeitusio klimato, paukščiai nusprendė peržiemoti miestelyje. „Šiais metais temperatūra čia nebuvo nukritusi žemiau nulio, todėl žemė nespėjo įšalti ir tai leidžia paukščiams, lesantiems vabzdžius, patogiai sulaukti pavasario“, – paaiškino vietos regiono ekologinės organizacijos atstovas Davidas Chilsas.
Miestelio gyventojai, kurių čia yra 35 tūkst., susirūpinę kreipėsi į dezinfekavimo įmones ir prašė išvalyti jų gyvenvietę bei namus, kurie jau pabalo nuo paukščių išmatų. Paukščiai yra baidomi fejerverkais ir orinėmis patrankomis, tačiau tenka pripažinti, kad šios priemonės daugiau žalos padaro miestiečiams nei paukščiams. „Mano šuo mirtinai išsigando tos prakeiktos patrankos. O paukščiai tiesiog peršoko ant kitos šakelės“, – pasakojo vietos teisėjas Steve'as Tribblas.
Paukščiai kelia rimtą grėsmę žmonėms. „Juodieji strazdai yra histoplazmozės nešiotojai. Ši liga gali paveikti žmonių plaučius“, – pažymėjo Murray universiteto veterinaras Wade'as Northingtonas. Jo teigimu, užsikrėsti rizikuoja žmonės, kurių silpna imuninė sistema ir kurie turi kvėpavimo problemų. Infekcijos, randamos paukščių išmatose, gali susargdinti vietos gyventojų naminius gyvūnus. W. Northingtonas teigia, kad į dirvą įsigėręs paukščių „palikimas“, gali išsilaikyti ir kelti sveikatos sutrikimų dar ne vienerius metus.