Mergaitė iš Austrijos kreipėsi į gydytojus dėl mįslingos ligos simptomų: deginančio lytinių organų skausmo bei išskyrų, kurios neišnyko po nereceptinių priešgrybelinių kremų naudojimo. Ją apžiūrėjęs pediatras nustatė, kad reikia išsamesnių tyrimų, tad vienas iš tepinėlių parodė, jog pas mergaitę rastas Neisseria gonorrhoeae – bakterinis patogenas, sukeliantis gonorėją.
Pacientės amžius paskatino gydytojus pasidomėti, ar mergaitė galėjo tapti seksualinio išnaudojimo auka, tačiau visa šeima neturėjo infekcijos, o mergaitė neigė bet kokio lytinio kontakto buvimą. Tiesa, ji neseniai buvo apsilankiusi vietoje, kurioje galimai ir apsikrėtė: gražiame terminiame baseine rojaus saloje.
2020 metų rugpjūčio mėnesį mergaitė atostogavo Italijoje, Palentelerijos saloje, kai šeima nuvyko prie kraterio ežero Specchio di Venere („Veneros veidrodis”). Po maudynių ežere ji maždaug valandą mirko negiliame terminiame baseine ežero pakraštyje. Baseinai, kurie, kaip parašyta atvejo aptarime, atspausdintame „Klinikinių atvejų žurnale” („Journal of Medical Case Reports”, angl.), buvo „dažnai naudojami”, visada yra kūno temperatūros šilumos ir turi mineralinių ir organinių dalelių, kurios gali padidinti Neisseria gonorrhoeae išlikimo tikimybę.
Spėjama, kad žmogus, buvęs baseine prieš mergaitę buvo užsikrėtęs šia liga ir taip užkrėtė besimaudančią mergaitę.
Komanda pabrėžia, kad tokiais atvejais pirmiausiai turi būti apsvarstyta seksualinio išnaudojamo grėsmė, tačiau pamini, kad galimi ir kitokie užsikrėtimo būdai.
„Valdžios institucijos nenoriai pripažįsta, kad perdavimo būdas gali būti ir neseksualinis, kad infekcija nėra seksualinio išnaudojimo įrodymas”, rašo jie, pridėdami, kad „prielaida, jog gonokokine infekcija galima diagnozuoti seksualinį priekabiavimą gali būti siaubinga, nes vaikai gali būti neteisėtai atimti iš tėvų, o jų globėjai gali būti melagingai apkaltinti seksualiniais nusikaltimais”.
Jie nurodo ir kitus atvejus, tokius kaip aštuonmetį berniuką, galimai užsikrėtusį lytiniu būdu perduodama infekcija nuo tualeto sėdynės. Be to, dar prieš antibiotikus yra buvę gonorėjos protrūkių, kurių pėdsakai atvedė iki „viešųjų vonių, rankšluosčių, šluosčių, sauskelnių, pleistrų, lovos užklotų, instrumentų ir vaikų rankų”.
Komanda teigia, jog užsikrėtimas šia infekcija negiliame baseine yra kur kas labiau tikėtinas nei nuo tualeto sėdynės, atsižvelgiant į tai, kad terminio baseino sąlygos (šiluma prilygsta kūno temperatūrai, šiek tiek rūgštinga, turi organinių dalelių) yra optimalesnės gonokokinėms infekcijoms.
„Reikia, jog visuomenė suprastų, kad maudymasis dažnai pasitaikančiuose negiliuose terminiuose baseinuose kelia didelę riziką užsikrėtimui ne tik patogenais nuo kitų besimaudančiųjų, įskaitant ir Neisseria gonorrhoeae, bet ir fekaliniais teršalais, tokiais kaip Escherichia coli ir Pseudomonas sp.” rašo komanda.
„Mes siūlome antibakterinio muilo ir dušo įtaisymą šalia karštųjų versmių. Prieš įlipant į baseinus, lankytojų dėmesį į griežtą higieną turėtų atkreipti ženklas”, – pridūrė tyrėjai savo išvadoje.