"Nepavyko nustatyti medžiagos pagaminimo būdo ir šalies. Institutas paprašė papildomo kiekio medžiagos, bet atsakymo negavo", - pažymėjo mokslininkas.
Paklaustas, kodėl mėginimas parduoti uraną iškilo aikštėn tik dabar, I.Škaruba atsakė: "Kadangi informacijos niekas neprašė visus metus, tikriausiai reikia žiūrėti, kam tai naudinga".
Mokslininkų, tyrusių instituto gautą medžiagą, duomenimis, tai buvo iki 90 proc. sodrinto urano-235 izotopas. Mėginys nenuodingas, bet branduoliniu ir radiacijos požiūriu pavojinga medžiaga, sakė I.Škaruba.
Pasak mokslinio tyrimo instituto generalinio direktoriaus pavaduotojo, ištirta medžiaga pagaminta prieš dešimt metų, nustatyti jos kilmę galima tik su tam tikra tikimybės dalimi.
Ketvirtadienį Gruzijos VRM analitinio departamento viršininkas Šota Utiašvilis patvirtino, kad prieš metus buvo sulaikyti vienas Rusijos pilietis ir trys Gruzijos piliečiai, kurie mėgino parduoti šalies teritorijoje 100 gramų itin sodrinto urano. Pasak Š.Utiašvilio, sulaikymo faktas tyrimo sumetimais nebuvo paskelbtas.
Kaip pranešė Š.Utiašvilis, Rusija buvo informuota apie Rusijos piliečio, Vladikaukazo gyventojo, sulaikymą ir vėliau patvirtino, kad paimta medžiaga - sodrintasis uranas.
Pasak jo, Gruzijos VRM kreipėsi į kolegas Rusijoje, ir tam tikras medžiagos kiekis buvo pasiųstas į Maskvą ekspertizei.
"Kolegos Rusijoje mums patvirtino, kad tai - sodrintasis uranas", - pareiškė Š.Utiašvilis.
Jis pažymėjo, kad sulaikytas Rusijos pilietis - Vladikaukazo gyventojas Olegas Chilcagovas.
Uždarame teismo procese Tbilisyje jis buvo nuteistas aštuonerių metų laisvės atėmimu, o trys Gruzijos piliečiai - nuo ketverių iki penkerių metų kalėti.
REKLAMA