Graikijos policija susirėmė su jaunuoliais, Atėnuose dalyvaujančiais demonstracijoje prieš vyriausybės siūlomas taupymo priemones.
Susirėmimai prasidėjo po to, kai 50 jaunų demonstrantų bandė prisiartinti prie prabangių viešbučių centrinėje miesto aikštėje, praneša AFP.
Protestuotojai, kurių, pasak policijos, susirinko apie 27 tūkst., pradėjo skirstytis pareigūnams paleidus ašarines dujas. Aplink esančioje teritorijoje nusiaubta keletas parduotuvių.
Jaunuoliai į besivejančius policininkus mėtė akmenis ir padegamąsias bombas.
Dėl streiko trečiadienį uždaryta oro erdvė, nekursuoja keltai ir traukiniai, lankytojai negali apžiūrėti archeologinių vietovių. Tai antrasis visuotinis streikas per pastarąsias dvi savaites, informuoja BBC.
Ši akcija – didžiausia nuo to laiko, kai šalį valdanti socialistų vyriausybė pristatė priemones, turinčias padėti suvaldyti sparčiai augančias valstybės skolas ir biudžeto deficitą.
Šiuo metu Graikijos biudžeto deficitas siekia 12,7 proc., o tai keturis kartus daugiau nei leidžia eurozonos taisyklės.
Vyriausybė įsipareigojo šiemet deficitą sumažinti iki 8,7 proc., o taip sumažinti 300 mlrd. eurų siekiančias valstybės skolas. To bus siekiama užšaldant viešajame sektoriuje dirbančiųjų darbo užmokestį, iki 2015 metų iki 63 metų padidinant pensinį amžių, didinant mokesčius degalams, alkoholiui, tabakui.
Taip pat bus bandoma kovoti su mokesčių vengimu. Skaičiuojama, jog Graikijoje 30 proc. bendrojo vidaus produkto sukuriama šešėlinėje ekonomikoje.
Kaip praneša BBC korespondentas Atėnuose Malcolmas Brabantas, antrą kartą šį mėnesį Graikija 24 val. bus visiškai izoliuota nuo likusio pasaulio, mat atšaukti visi skrydžiai iš šalies ir į ją.
Nekursuos beveik jos visuomeninis transportas, užsidarys valstybinės mokyklos, ministerijos, savivaldos įstaigos. Daugelis ligoninių teiks tik būtinąją pagalbą. Turistai negalės aplankyti archeologinių vietovių, pavyzdžiui, Akropolio.
Salonikuose ir Atėnuose rengiamos demonstracijos. Korespondentai praneša, kad sostinėje į protestą susirinkę 20 tūkst. žmonių nusiteikę ryžtingai.
Dvi didžiausios šalies profesinės sąjungos, privataus sektoriaus darbuotojus ginanti GSEE ir viešojo sektoriaus darbuotojams atstovaujanti ADEDY, nuožmiai priešinasi vyriausybės taupymo planams.
„Graikai gerai žino, kad šalies fiskalinė situacija yra labai bloga. tačiau priemonės nėra teisingos. Mes reikalaujame lygaus naštos padalijimo, taip kad gaunantieji algą ir pensininkai neturėtų sumokėti už krizę, kurios nesukėlė“, – teigia GSEE vadovas Yiannis Panagopoulosas.
Anot jo, vyriausybė turėtų priimti įvairių socialinės ir ekonominės politikos priemonių paketą, kuris nevestų nuosmukio link, bet kurtų darbo vietas.
Vicepremjeras Theodorosas Pangalosas BBC teigė, kad vyriausybė nesirūpina dėl sreiko ir ketina tęsti ekonomines reformas.
„Tai, su kuo susidūrėme iki šiol ir su kuo susidursime per artimiausias dienas, yra labai švelnu. Tą patvirtina ir apklausos, rodančios didžiulę paramą šiai vyriausybei“, – kalbėjo jis.