„Aš vis dar manau, jog mes turėtume daryti viską, kad euro zona išliktų su visomis savo narėmis“, – konferencijoje Vašingtone sakė L. Friedenas.
„Labiausiai norėtume, kad Graikija laikytųsi pažadų, euro zona suteiktų papildomų lėšų ir – svarbiausia – būtų nuodugniai patikrinta, kaip Graikija įgyvendino tai, ką žadėjo. Jeigu jie viso šito nepadarys, manau, kad į priekį turėsime judėti tik su 16 šalių“, – kalbėjo L. Friedenas.
Sekmadienį Graikijos parlamentas pritarė naujų taupymo priemonių planui, kurio mainais už naują paskolų paketą reikalauja tarptautiniai kreditoriai.
Trečiadienį ES finansų ministrai turėtų nuspręsti, ar Graikija padarė pakankamai, kad užsitarnautų naujas paskolas.
Tačiau L. Friedenas perspėjo, kad Graikija savo pažadus turi vykdyti iki galo.
„Jeigu Graikijos žmonės ar šalies politinis elitas nepatenkins visų šių sąlygų, o aš suprantu, kad Graikijos žmonėms tai sunkūs laikai, (...) Manau, kad taip jie atskirtų save nuo euro zonos“, – sakė L. Friedenas.
Vokiečiai abejoja
Iš trijų du vokiečiai abejoja Graikijos ryžtu taupyti, rodo televizijos ZDF atlikta apklausa.
Tik 27 proc. respondentų pareiškė tikį, kad Graikija rimtai stengiasi įgyvendinti numatytą taupymo programą. 66 proc. tuo abejoja.
46 proc. apklaustųjų sakė, kad euro zonos valstybės turėtų susitaikyti su Graikijos bankrotu. Tiek pat procentų teigė atvirkščiai.
62 proc. vokiečių mano, kad Graikijos bankrotas turėtų neigiamų padarinių ekonominei situacijai Vokietijoje. 18 proc. kalba apie teigiamus padarinius.
69 proc. respondentų greičiau teigiamai vertina kanclerės Angelos Merkel veiksmus euro krizės akivaizdoje, 23 proc. – greičiau neigiamai.