C. Cavoli, kaip rašo „Business Insider“, sako, kad Rusijos pajėgų vykdomos karinės operacijos ir suduodami smūgiai turėtų būti vertinami visos Kremliaus karinės struktūros kontekste.
Jo teigimu, Rusija vis dar turi pakankamai pajėgų, kurias pradėtas karas Ukrainoje esą „vos palietė“, įskaitant ir tolimojo nuotolio aviaciją, strateginių raketų pajėgas, gynybinius dalinius ar povandeninius laivus.
Tuo metu didžioji dalis Rusijos taktinės aviacijos pajėgų, C. Cavoli įsitikinimu, kol kas į karą nebuvo įtrauktos.
„Taigi, nepasaint didelių, reikšmingų praradimų sausumoje, Rusijos karinėje struktūroje – tiek konvencinėje, tiek branduolinėje – išlieka nemenkas potencialas, todėl turime to nepamiršti“, – perspėjo C. Cavoli.
Be to, generolas taip pat užsimena, kad nors Rusijos sausumos pajėgos vykdomų kovų Ukrainoje metu patyrė didelių nuostolių, Maskva ėmėsi svarbių veiksmų, kad pajėgos būtų atkurtos.
„Kariuomenės pajėgos – sausumos pajėgos – Ukrainos teritorijoje šiandieną yra gerokai didesnės nei karo pradžioje, taigi Rusijos kariuomenė per šį laikotarpį iš tikrųjų išaugo“, – kalbėjo jis.
Pašnekovas priduria, kad rusai šiuo metu turi problemų su ginkluotės kokybe, mat kai kuri įranga gali būti ne pati naujausia.
„Rusija planuoja atkurti šias sausumos pajėgas ir vėl jas dislokuoti prie NATO sienų. Šį planą jie paskelbė viešai, apie jį kalbėjo, todėl mes turime į tai žiūrėti labai rimtai“, – svarstė generolas.
Rusijos Dūma ratifikavo strateginės partnerystės sutartį su Šiaurės Korėja
Rusijos žemutiniai parlamento rūmai ketvirtadienį ratifikavo plataus masto partnerystės sutartį su Šiaurės Korėja.
Šia sutartimi dviejų šalių karinis bendradarbiavimas pasiekia naują lygį, be to, joje numatyta, kad jos stos viena kitai į pagalbą, jei viena iš jų būtų užpulta.
Sutartį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas Pchenjane pasirašė dar birželį, tačiau ją turėjo patvirtinti Rusijos Dūma.
„Sutartyje pilnai atsižvelgiama į esamą geopolitinę situaciją“, – pasakė Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis.
Sutartis ratifikuota tuo metu, kai pasirodė Pietų Korėjos ir Ukrainos pranešimų, kad į Rusiją siunčiami Šiaurės Korėjos kariai, kuriuos greičiausiai planuojama dislokuoti Ukrainoje.
JAV trečiadienį pranešė turinčios „įrodymų“, kad Rusijoje jau yra Šiaurės Korėjos karių kontingentas, tačiau kol kas neaišku, ką jie ten veikia.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!