16-metė G. Thunberg tapo jaunimo reikalavimų imtis veiksmų dėl klimato simboliu ir į atgalinę kelionę iš Niujorko, kur rugsėjį dalyvavo klimato viršūnių susitikime, pabrėžtinai leidosi jūra, o ne degalus ryjančiu lėktuvu.
Ji turėjo vykti į Čilę, bet ši Pietų Amerikos valstybė dėl kruvinų antivyriausybinių protestų klimato konferencijos COP25 rengimą perdavė Ispanijai.
Nenorėdama skrydžiu teršti savo, kaip aplinkosaugos aktyvistės, reputacijos G. Thunberg lapkričio 13 dieną iš Hamptono Virdžinijoje į Europą išplaukė 14 m ilgio katamaranu „La Vagabonde“.
G. Thunberg, britų šturmanė Nikki Henderson ir australų šeima, kuriai priklauso laivas, į Portugalijos sostinę Lisaboną turi atplaukti antradienį maždaug 8 val. Grinvičo (10 val. Lietuvos) laiku, įveikę daugiau kaip 5,5 tūkst. kilometrų.
Juos turi pasitikti Lisabonos meras Fernando Medina ir G. Thunberg įkvėpti jauni portugalų aplinkosaugininkai.
G. Thunberg turi duoti interviu žiniasklaidai, o tada naktiniu traukiniu išvažiuoti į Madridą, sakė šaltiniai Portugalijoje.
Pirmadienį prasidėjusiame klimato susitikime, kuris truks iki gruodžio 13 dienos, dalyvauja maždaug 200 valstybių, pasirašiusių 2015 metų Paryžiaus susitarimą, atstovai.
Niujorke pasinaudodama savo dalyvavimu klimato viršūnių susitikime G. Thunberg smerkė vyriausybes dėl nepakankamai skubių veiksmų aplinkosaugos klausimu. Vėliau ji dalyvavo savaitiniuose žaliųjų protestuose keliuose JAV miestuose ir galiausiai leidosi į ilgą kelionę namo.
„Viena vertus, daug dalykų pasikeitė ir daug dalykų pajudėjo teisinga kryptimi, bet tam tikra prasme taip pat praėjo dar keli mėnesiai be realių veiksmų, žmonėms nesupratus kritinės padėties, kurioje esame“, – prieš išplaukdama AFP sakė G. Thunberg.