• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Barselonos meras pažadėjo per ateinančius penkerius metus atsikratyti 10 tūkst. turistinių butų licencijų Katalonijos sostinėje. Praėjusiais metais 5,5 mln. gyventojų turinčioje Barselonos provincijoje apsilankė 26 mln. turistų. Tiesioginis ekonominis poveikis siekė 12,75 mlrd. eurų, skelbia portalas „Euronews“.

11

Barselonos meras pažadėjo per ateinančius penkerius metus atsikratyti 10 tūkst. turistinių butų licencijų Katalonijos sostinėje. Praėjusiais metais 5,5 mln. gyventojų turinčioje Barselonos provincijoje apsilankė 26 mln. turistų. Tiesioginis ekonominis poveikis siekė 12,75 mlrd. eurų, skelbia portalas „Euronews“.

REKLAMA

Visgi, gyventojams ekonominė nauda neverta neigiamo poveikio jų gyvenimui. Privatūs savininkai supirkinėja butus, kad galėtų juos išnuomoti turistams, todėl vietiniams gyventojams labai sunku susirasti būstą. Paklausa, žinoma, didina turimo būsto kainas.

Ar uždraudus „Airbnb“ gali padaugėti nelegalios nuomos atvejų?

Neseniai vykusių protestų prieš perteklinį turizmą mieste poveikis ir miesto mero pareiškimas, kad iki 2028 m. jis panaikins 10 tūkst. turistinių butų mieste, nebuvo palankiai priimti turizmo sektoriuje.

„Nuomos kainos per pastaruosius 10 metų labai išaugo, ir manau, kad administracija bando užglaistyti trūkumus, panaudodama esamus butus kitoms reikmėms. Tačiau tai nei išspręs problemą, nei padės ją išspręsti“, – sako Bonaventura Durall, atostogų apartamentus mieste nuomojančios bendrovės „Durlet Apartments“ generalinis direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Barselonos turistinių apartamentų asociacijos (APARTUR) duomenimis, turistiniai apartamentai sudaro tik 0,77 proc. visų miesto būstų.

REKLAMA

Jie įspėja, kad apribojus licencijas gali padaugėti nelegalių butų ir išnykti 40 proc. miesto turizmo.

„Žinoma, tai turėtų įtakos. Bet manau, kad tai paveiktų ne tik apgyvendinimo industriją, tai atsilieptų visoms paslaugoms. Dabar, vasarą, visi žino, kad Barselonoje vietinė klientūra dingsta dėl karščio ir žmonių išvykimo iš miesto. Turistai iš esmės sudaro 50 proc. mūsų klientų“, – „Euronews“ pasakoja restorano vadovas Marcas.

REKLAMA
REKLAMA

Mieste su šeima viešintis Pablo iš Belgijos pritaria Marcui: „Suprantu, kad žmonės šiek tiek pavargo nuo turizmo, tačiau jis taip pat palaiko miesto gyvybę. Taigi, jiems reikia turizmo. Manau, kad jei jis nutrūks, prekybininkams bus dar sunkiau. Ir manau, kad taip, būtent taip jie praras gana daug“.

Barselonoje kalbinti turistai teigė, kad mieste jaučiasi laukiami.

Masinė demonstracija Maljorkoje

Maljorkoje tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijoje prieš, jų teigimu, neigiamą perteklinio turizmo poveikį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žygio organizatoriai teigia, kad dėl nekontroliuojamo turistų skaičiaus mažėja darbo užmokestis, prastėja gyvenimo kokybė, kyla triukšmas ir didėja būsto nuomos ir pirkimo kainos.

Demonstrantai žygiavo su šūkiu „Pakeiskime kursą – apribokime turizmą“, prie akcijos prisijungė 110 kitų pilietinių organizacijų.

Šių metų pradžioje Malagos gyventojai savo nepasitenkinimą išreiškė Ispanijos miesto centrą apklijuodami lipdukais, kuriuose lankytojai rašė, ką apie juos mano gyventojai. Panaši drastiška padėtis susiklostė ir Kanarų salose.

REKLAMA

Perteklinio turizmo problema

Pernelyg didelis turizmas būdingas ne tik Balearų saloms. Daugelis Europos šalių, įskaitant Veneciją, kuri taip pat uždraudė kruiziniams laivams įplaukti į savo nykstančią kanalų sistemą, įvedė turistų mokesčius.

Amsterdame valdžios institucijos ir vietos gyventojai informacinėmis kampanijomis ir pokyčiais Raudonųjų žibintų kvartale bando paskatinti neblaivius turistus, daugiausia britus, nesilankyti čia.

Nors problema atrodo pasaulinė, Ispanija šioje srityje stipriai pirmauja.

komunistuojantys pinokiai nesupranta, kad net ir nedaug isleidziantis taupus turistas yra naudingas vietinei ekonomikai. jei ir nevalgo prabangiame restorane, tai nusiperka ledu ar vandens vietiniame kioske, suvago kebaba ar koki tapas ir isgeria taure vyno. neliks turistu, gales pasalpu prasytis, nes darbo visiems prabangiuose restoranuose neuzteks beje daugelis ir nesugebetu ten dirbti. bet tokie zmones issirenka atitinkamus merus. zodziu gaus ko nusipelne jaunieji ir nelabai jauni komiai
iš ko tie tinginiai pietiečiai dar gyvena? Siestos, fiestos, pertraukėles, tai karsta tai nuotoliu tai tas tai anas...apskritai ten nesuprantu iš ko dar jie gerai gyvena
realybe yra tokia, kad visuose dideliuose miestuose pragyvenimas tampa brangesnis, Barselona ne isimtis. vienintelis sansas- gauti didesne alga. beje daugelyje miestu, kur trumpalaikio turizmo problemu praktiskai nera, situacija yra vis tiek panasi. tik cai jie rado ka apkaltinti- savininkus, kurie nenuomoja skurdesniems uz nedaug, bet kurie paleidzia butus per airbnb trumpalaikei nuomai. kai kurie is ju beje nera visai turtingi- taupo investuoja nupiperka kartais ir tik viena buta ir ji nuomoja. o kodel savininkai turetu uzsiimti labdara? vietoj to, kad komunistuojanti valdzia (kaip Berlyne ir kai kuriuose kituose miestuose) greiciau tvarkytu leidimus statyboms, galvotu apie investicijas, trauktu privatu kapitala, jie randa komunistiniu sprendimu, riboti kainas, ar va riboti trumpaaike nuoma ir pan. liumpenai patenkinti, o statybu ekonomika neuzsisuka. dirbti reikia ir uzsidirbti, o ne uz komunistuojancius veikejus balsuoti. tada patys gales tuos butus pirkti ir nuomoti kitiems. Lietuvoje, beje irgi tokiu koministuojanciu daugeja, dirbti nenorinciu. tiek ziniu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų