„Mūsų pareiga – skatinti ekonomikos augimą ir užimtumą“, – teigiama viršūnių susitikimo baigiamojoje deklaracijoje.
Ypač didelį dėmesį G8 lyderiai skyrė Graikijai kaip labiausiai „sergančiai“ euro zonos šaliai. Antrąją susitikimo dieną buvo daug diskutuojama Atėnų tema, galiausiai G8 lyderiai pasisakė už Graikijos išsaugojimą euro zonoje, bet su sąlyga, kad Atėnai laikysis anksčiau prisiimtų įsipareigojimų.
Pasisakyti už ekonomikos augimą siekiant išvengti gilios krizės Europoje – lengva, o kaip pavyks šiuos gerus ketinimus įgyvendinti – kita kalba, rašo Prancūzijos laikraštis „Le Figaro“.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as lengvai sutarė su JAV prezidentu Baracku Obama dėl to, kad taupymas neturi žlugdyti Europos ekonomikų, nes galiausiai tai nuves iki pasaulinės recesijos, o tai ženkliai susilpnintų dabartinio JAV prezidento šansus būti perrinktam antrajai kadencijai.
Taigi G8 apibrėžė bendrą tikslą su gana miglotais kontūrais, liko tik rasti būdų, kaip jį įgyvendinti. Ar turi F. Hollande'as stebuklingą receptą, kuris padėtų išspręsti Graikijos „galvosūkį“ ir atnaujinti ekonomikos augimą be paskolų ir Vokietijos pinigų? Jo pasiūlymas pasinaudoti Europos fondais gelbstint Ispanijos bankus nesulaukė didelio entuziazmo.