Jie taip pat paragino abi konflikto puses dėti visas pastangas, kad susitarimas būtų visiškai įgyvendintas ir ateityje būtų galutinai nutraukti karo veiksmai.
„Tai svarbus įvykis“, – sakoma G-7 išplatintame pranešime.
Prieš įsigaliojant paliaubų susitarimui, pagal kurį Izraelio įkaitai bus iškeisti į palestiniečių kalinius, jam dar turi pritarti Izraelio saugumo kabinetas.
Šis balsavimas numatytas penktadienį. Jei susitarimas bus patvirtintas, paliaubos įsigalios sekmadienį, kaip ir buvo planuota.
G-7 dar kartą patvirtino remianti žydų valstybės gynybą ir paragino „Iraną ir jo įgaliotinius susilaikyti nuo tolesnių išpuolių prieš Izraelį“.
Išplatintame pareiškime taip pat atkreipiamas dėmesys į Gazos Ruože susidariusią humanitarinę krizę, kuri, pasak G-7, ir toliau sparčiai prastėja.
„Reikalaujame, kad visos pusės leistų saugiai, greitai ir netrukdomai teikti humanitarinę pagalbą ir užtikrintų civilių gyventojų, įskaitant humanitarinės pagalbos darbuotojus, apsaugą“, – nurodė G-7 lyderiai.
Trečiadienį Kataras, pagrindinis ugnies nutraukimo tarpininkas, pranešė, kad po beveik 15 mėnesių trukusių kovų žydų valstybė ir „Hamas“ susitarė nuo sekmadienio Gazos Ruože nutraukti kovas ir apsikeisti įkaitais bei kaliniais.
Tai, kad pasiektas susitarimas, patvirtino ir JAV. Susitarimas iš esmės atkartoja kadenciją baigiančio JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) gegužės mėnesį pasiūlytą ugnies nutraukimo planą.
Pasak Kataro ministro pirmininko šeicho Mohammedo bin Abdulrahmano al Thani (Mohamedo bin Abdulrahmano Tanio), per pirmąsias 42 paliaubų dienas bus paleisti 33 įkaitai, „įskaitant civiles moteris ir kares, taip pat vaikus, pagyvenusius žmones, sergančius civilius ir sužeistuosius“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!