M. Ressai ir jos buvusiam kolegai Rey Santosui jaunesniajam šioje byloje gresia daug metų laisvės atėmimo, nors „Rappler“ valdanti bendrovė sako, kad žurnalistai „pasinaudos visomis jiems prieinamomis teisinėmis priemonėmis“, įskaitant kreipimąsi į Aukščiausiąjį Teismą.
Teismo sprendimas priimtas praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, dieną prieš prezidento Rodrigo Duterte kadencijos pabaigą Filipinų pareigūnai nurodė uždaryti naujienų svetainę „Rappler“.
„Rappler“ penktadienio sprendimą palikti galioti apkaltinamąjį nuosprendį pavadino „apgailėtinu“ ir pareiškė, kad jis „susilpnina žurnalistų galimybes reikalauti valdžios atsakomybės“.
„Galiausiai ant kortos pastatyta mūsų demokratija, kurios stiprybė priklauso nuo žiniasklaidos, kuriai negrasina valstybė ir kurios negąsdina jėgos, siekiančios nutildyti kritikuojančius balsus“, – rašoma „Rappler“.
M. Ressa garsiai kritikuoja R. Duterte ir jo 2016-aisiais pradėtą kruviną karą su narkotikais. Pasak žiniasklaidos gynėjų, ji dėl to sulaukė virtinės kriminalinių kaltinimų, tyrimų ir internetinių išpuolių, nukreiptų prieš ją ir „Rappler“.
M. Ressa ir rusų žurnalistas Dmitrijus Muratovas spalį gavo Nobelio taikos premiją už savo pastangas „apsaugoti žodžio laisvę“.
M. Ressai yra iškeltos mažiausiai septynios bylos. Viena jų – dėl šmeižto internetinėje erdvėje, kurioje jai gresia iki septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.