• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šis konkursas „sukasi“ apie politiką, o ne apie dainas.

Britai: buvome verti daugiau

Britų televizijos veteranas Terry Woganas pareiškė, kad daugiau galbūt niekada nebekomentuos Eurovizijos dainų konkurso, nes jam jau įsipyko politiškai motyvuotas balsavimas regioniniais blokais.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos atstovui Dimai Bilanui su daina „Believe“ šeštadienį laimėjus šiemetinį Belgrade įvykusį konkursą, komentatorius T. Woganas sakė, kad Vakarų Europos šalys atsiduria nuošalyje. Rytų Europos valstybė Euroviziją laimi trečią kartą per penkerius metus.

„Reikia pasakyti, kad tai nebėra muzikos konkursas, - sakė T. Woganas. - Turiu apsispręsti, ar dar noriu tai daryti. Dalyviai iš Vakarų Europos turi nuspręsti, ar nuo nori toliau dalyvauti, nes perspektyvos yra ne kokios“.

REKLAMA

69 metų T. Woganas taip pat pyko dėl to, kad britų atstovas Andy Abrahamas drauge su dviem kitais dalyviais gavo mažiausiai taškų, nors jo daina, daugelio nuomone, buvo geresnė nei kitos britų pastarųjų metų dainos.

„Andy Abrahamo daina tikrai verta daugiau taškų nei gavo, - sakė T.Woganas. - Manau, kad niekas nemyli Jungtinės Karalystės. Tai jau nebejuokinga“.

REKLAMA
REKLAMA

Vokiečiai: mūsų niekas nemyli

Po „Eurovizijos“ konkurso vokiečiai taip pat susikrimto, kad jų niekas nemyli. Vokietijos atstovėms „No Angels“  40 iš 42 valstybių neskyrė nė vieno balo.

„Ar mes per kvaili, kad laimėtume, ar tiesiog mūsų niekas nemėgsta?“, - svarstė laikraštis „Bild am Sonntag“ po koncerto, kurį stebėjo virš 100 mln. žiūrovų, ir kuriame nesėkmę patyrė populiariausia pastarojo dešimtmečio vokiečių muzikos grupė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„No Angels“ per pastaruosius aštuonerius metus yra pardavusi daugiau nei 5 mln. egzempliorių savo muzikos albumų ir į konkursą Belgrade vyko turėdama vilties iškovoti Vokietijai antrąją pergalę. Vokietija paskutinį kartą laimėjo šį konkursą 1982 metais.

REKLAMA

Galbūt kai kuriose šalyse į „Eurovizijos“ dainų konkursą yra žiūrima kaip į renginį, kur karaliauja beskonybė ir kičas, bet Vokietijoje jį žiūrėjo 6,5 mln. žmonių.

Vokietijos atlikėjoms 12 balų davė vienintelė Bulgarija. Dėl paprastos priežasties - viena grupės narė yra išeivė iš šios šalies ir šiuo metu Bulgarijoje veda popmuzikos dainų konkursą. Dar du balus grupei davė Šveicarija.

REKLAMA

Lenkai: draugų neturime

Lenkai taip pat neturi kuo džiaugtis: šios šalies atstovės Isis Gee daina „Eurovizijos“ dainų konkurso finale užėmė 24 vietą.

Pasak tinklalapio „one.pl“, rezultatas neatspindi to, ką pademonstravo dainininkė, kadangi šiame konkurse pastaraisiais metais už artistinius sugebėjimus svarbesnės tapo geografija ir politika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak lenkų, šiandien dainos mažai ką domina, nes „konkurso finalas - tai agresyvi kova, kurioje svarbiausia kilmė ir nacionalinės simpatijos“. Sena konkursinė tiesa - „nesvarbu, kaip dainuoji ar groji, o svarbu, iš kur esi“ niekur taip nepasiteisina kaip „Eurovizijoje“.

Jau tapo taisykle, kad skandinavai balsuoja už savus, panašiai kaip Balkanų gyventojai, buvusios SSSR respublikos remia Rusiją, o Islandija daugiausiai balų duoda Danijai, todėl Lenkija - viena iš nedaugelio, kurios neturi kuo pasikliauti, kadangi jau ir vengrai užmiršo garsų posakį, jog lenkas ir vengras - tai du broliai, lietuviai seniai pamiršo Abiejų Tautų Respubliką, o ukrainiečiai gyvai prisimena Bogdano Chmelnickio (sukilimo prieš Abiejų Tautų Respubliką vado - red.) laikus.

REKLAMA

Apibendrindamas tinklalapis rašo, kad lenkams beliko tik jų emigrantai, kurie ir atidavė už Lenkijos dainininkę visus 14 taškų, tačiau „kokiame tinklinyje tokio skaičiaus neužtektų netgi vienam setui laimėti“, pastebi lenkų apžvalgininkas.

2007 metais „Eurovizijos“ konkursą laimėjo Serbija, 2006 metais - Suomija, 2005 metais - Graikija, o 2004 metais - Ukraina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų